26 Temmuz 2010 Pazartesi

Pegasus Aslantepe'ye sponsor oldu.

Galatasarayımızın 29 Ekim'de önaçılış yapacağı, Şubat ayından itibaren tamamen yerleşeceği ve maçlarını oynayacağı Aslantepe Arena'ya havayolu şirketi Pegasus Airlines sponsor oldu. Ali Sabancı'nın CEO'luğunu yaptığı havayolu şirketi Pegasus, yeni stadımızda tribünlerden birisine (hangisi olduğu belli değil) yıllık 4 milyon euro karşılığında adını verdi. Anlaşmanın şartları, detayları nelerdir; hangi tribünü kapsıyor vb. gibi konularda net bir bilgi şu anda yok fakat ortada bir gerçek var ki; Pegasus yıllığı 4 milyon eurodan tribüne adını verdi. Aslantepe ciddi anlamda Galatasaray'ın kazanç kapısı, nakit girişini sağlayacak önemli bir proje olmaya daha şimdiden başladı ve devam ediyor.

Bu arada Aslantepe'den konu açılmışken belirtelim. Stad ciddi ölçüde bitti, bitmek üzere. Dış cephe kaplaması devam ediyor, çatının çelik donanımı hemen hemen bitti sadece üzerini kapatacak kapaklar vs. takılacak, üzeri örtülecek. Türk futboluna muhteşem bir arena, muhteşem bir mabed sunuyoruz. Metronun denemesi, testi bitti; hazır. Ara yollar tamamlanmak üzere, stada giriş için mevcut yapılan Aslanlı yol devam ediyor. 29 Ekim 2010! Bu tarihte kimseye söz vermeyin.. Cumhuriyetimizin 87. yıldönümünde, Aslantepe'mizde hep birlikte muhteşem bir açılışla yeni cehenneme "Merhaba" diyeceğiz.

8 yorum :

pinarfiliz dedi ki...

pegasus un sahibisabancı holding değil esas holdingtir. düzeltirsen yazını iyi olur

http://www.flypgs.com/pegasus-hakkinda/dunden-bugune-pegasus.aspx

http://www.esas.com.tr/new/tr/about_us.aspx

Spooky dedi ki...

sabancı holding'le alakası yok. sabancı holding'den ayrılan sabancıların kurduğu esas holding'in parçası

FCN Blog dedi ki...

# Ali Sabancı'nın CEO olduğunu öğrenince doğrudan onlar ila bağlı olduğunu düşünmüştüm.
Düzeltme adına teşekkürler.

akinao dedi ki...

büyük ihtimalle koltuklarda da bazı sponsorların isimleri yazacak mesela coca cola olabilir onlar kırmızı biz kırmızı :))

engin dedi ki...

hocam o 5 yıllığı yada 10 yıllığı 4 milyon olmasın zaten isim hakkını satmışsın yıllık 5 milyon dolara

volkan dedi ki...

türk telekom yıllık ne kadar ödüyo acaba her yerde farklı farklı yazdı kaç yıllık ve yılda ne kadar bilginiz var mı?

Spooky dedi ki...

telekom yıllık 10 milyon dolar.

@engin

ülker aile tribünü olacak sadece doğu tribünü 2. kat bile senelik 2 milyon dolara isim hakkı verildi. komple kale arkası veya batı tarafı 4 milyon dolar olabilir.

FCN Blog dedi ki...

Bedel yıllık bedel arkadaşlar.

Volkan; bu konuda daha evel blogumuzda yazmıştık. 2009-Ocak kayıtlarımızda Adnan Polat'ın bir açıklaması bulunuyor.
"Türk Telekom ile 137 milyon 500 bin dolarlık bir anlaşma yaptık. Seyrantepe'de yapılan stadın adı 'Türk Telekom Arena' olacak. 10 yıllık anlaşma yaptık ve 5 yıl daha opsiyonları var. Bunun içinde göğüs reklamı da var"

Yorum Gönder

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.