Sinan Cem Tanık, Galatasaray FXTCR'nin Yeni Menajeri Oldu

Kurumsallaşmak, vizyon, başarı.. 3 sene önce göreve gelen başkanımız Ünal Aysal'ın en çok dilediği kelimeler. Bu kapsam doğrultusunda branşlar kurumsal adımlar atılarak büyümeye, başarı kazanmaya çalışıyor. Bu bağlamda hamleler görüyoruz. Geçen haftalarda Galatasaray Daikin'de menajerlik görevini üstlenen Orkun Darnel'in istifası ardından menajerliğe Mehmet Berent Bayrakçı getirilmişti. Erkek takımında da bu şekil bir yeniliğe gidilerek Murat Ersoy'un yerine takımımızın ve milli takımın da kaptanlığını yapan Sinan Cem Tanık getirildi.

Tabi bu kararın ardında yatan sebep başarısızlık mı onu bilemiyoruz. Başarısızlık ise, buradaki kıstas nedir ? Bu konu yönetime kalmış. Çünkü Galatasaray'ın kendisinden üst sırada bulunan rakiplerine göre bütçesi çok daha kısıtlı. Bu kısıtlı bütçenin vermiş olduğu kadroya göre başarılı bir sezon olduğunu düşünüyorduk. Buradan çıkaracağımız anlam, yeteri kadar önem verilmeyen bir branşta yönetimin başarısızlık değerlendirmesi ne kadar doğru olur ?

İmza töreninde konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, ''Bu ay içinde Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı'ındaki menajerlik imzasından sonra bugün de Galatasaray FXTCR Erkek Voleybol Takımı'nın menajeri, herkesin tanıdığı bildiği ve sevdiği Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın kaptanı Sinan Cem Tanık ile imzalayarak şubedeki yapılanmayı tamamlamış olacağız. Kendisi tam sorumlu menajer olarak 1 Haziran 2014 itibariyle göreve başlayacak. Şu an her türlü çalışmayı bitirmek üzere. Sinan Cem Tanık'a yeni pozisyonunda başarılar diliyorum. Sporculuk hayatında gösterdiği performansı menajer olarak da göstereceğini umuyorum. Kendisine ve camiamıza hayrılı olsun'' dedi. 

Kulüp Direktörü Levent Akın ise ''Sinan bizim evladımız. Voleybolun içinde doğmuş ve sporcu olarak 200'den fazla Türk Milli Takımı formasını giymiş, takımlarımızı başarıdan başarıdan başarıya koşturmuş bir sporcu. İnşallah bundan sonra da menajer olarak bizlere çok büyük katkılarının olacağını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Galatasaray FXTCR Menajeri Sinan Cem Tanık da ''Benim için kariyerimde ve hayatımda çok değişik ve çok önemli bir adım oldu. Birkaç sene daha oynamak istiyordum. Ancak içinde bulunduğum camianın bana güvenmesi, sporu bırakıp bu görevi almamda çok büyük bir rol oynadı. Maddi açıdan bakıldığında oyunculuğun daha çok getirisi var gibi görünse de benim gönlümde böyle bir pozisyonda yer almak vardı. Galatasaray gibi büyük bir camianın, kurumsal ve profesyonel yapısı içinde böyle bir pozisyona getirilmek ve güvenilmek onur verici. Oyunculukta verdiğim %100 eforun çok daha fazlasını yönetici olarak vermeye çalışacağım. Herkesin en iyi şekilde çalışması ve Galatasaray'a layık şekilde görevini yerine getirmesi için en iyi koşullların sağlamanması ve en iyi performansı göstermeleri için elimden gelenin en iyisini yapmam gerekiyor. Ben de bu yönde çalışacağım'' ifadelerini kullandı.

Sevdiğimiz, tecrübeli bir voleybolcu Sinan Cem Tanık. Kaptanlığımızı yapıyordu, umarız kendisine verilen bu görevi en iyi şekilde yürütür ve takımı başarılara sürükler. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.