ü Hamza Hamzaoğlu: Yüksek ve garanti kontratlar olmayacak.. - FCN Blog

Hamza Hamzaoğlu: Yüksek ve garanti kontratlar olmayacak..

Dün öğle saatlerinde Florya'da gerçekleştirilen mini yılbaşı kutlamasının ardından Galatasaraylı gazetecilerle bir araya gelen Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, bu sohbette açıklamalarda bulundu. Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda geçen sohbette Hamza Hamzaoğlu devre arası transfer döneminde çok fazla beklentiye girilmemesini dile getirirken, sezon sonunda görevde olması halinde yüksek ve garanti kontratların olmayacağını dile getirdi. Hamzaoğlu, ayrıca sohbet sırasında basın mensuplarının Sneijder ilgili sorularına "Az evvel kavga ettik" diye espirili bir yanıt vererek gülüşmelere sebep oldu. Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde..

TAKIMDAN AYRILANLAR OLACAK..
Maçtan sonra biz de isteklerimizi söyleyeceğiz. İstemesek de ayrılacağımız arkadaşlarımız olacak. 32 kişiyle antrenman yapıyoruz kolay bir şey değil. Beşiktaş maçını bitirmemiz lazım. Acelemiz ne ki.. Çok fazla bir beklentiye girmeyin. İmkan olsa bir çok şey yaparım. Niye yaparım? Elimdekiler kötü diye değil, daha kaliteli olsun diye yaparım. Alternatif oyuncu alırım. Sezon sonunda görevde kalırsam, kulübün bütçe olarak düzgün olmasına bakacağım. Yüksek ve garanti kontratlar olmayacak. Elimizde genç ve gelecek vaat eden futbolcularımız var. Bunlar 6 ay oynayabilecekleri bir yere gidip kendilerini göstermeliler. Sinan Gümüş'ten beklentim çok yüksek açıkçası. Onu kiralamak istemiyorum, bizimle çalışmasından yanayım. Yasin daha önce geldi "Ben bir yere gitmek istemiyorum" dedi. Bende "Seni kimse zorla bir yere yollamaz." dedim ve Yasin takımda kaldı. 8 yabancımız var. Kimseyi göndermeyi düşünmüyorum. Ama gelipte bana ' hocam bana buradan teklif var, iyi para veriyorlar veya kariyerim için önemli' derse ona yardımcı olurum. Kulübe kazanç sağlayacaksa hiç kimseyi tutmam. Ama şu an ikinci yarıya sekiz yabancılya devam etmek istiyorum. Süre alamayan yerliler var. Bazılarının gidip oynamalarını istiyoruz. Bu oyuncular sonuçta bu kulübün bir değeri. İleriye doğru hazırlamalıyız. 

Ne Sneijder bana geldi, 'Hocam bana teklif var, gitmek istiyorum' dedi ne de bir kulüp bizi aradı. Şu dönemdeki transfer haberleri olumsuz etkiliyor. Oynayacağımız çok önemli bir maç var.  Maç öncesi oyuncunun konsantrasyonu transfere çevrildiği anda oyuncunun konsantrasyonu bozulur. 

YABANCI OYUNCU KURALI..
Yabancıların serbest kalmasına yönelik düşünceler var. Bilinçli olduktan sonra bütün sınırları kaldırın. Ama şimdi yabancı sınırlamasını kaldırdığınız zaman ne değişecek? Yabancının en çok serbest kalmasını kimler istiyor! Büyük kulüpler. Küçük kulüpler de istiyor. Yabancı serbest kalsın Türklere çok para veriyoruz diyorlar. Piyasayı kulüpler kendi kendine yükseltti. Akhisar'da bize futbolcu geliyordu. "Kaç lira diyorduk? 1 buçuk milyon Euro." diyorlardı. 350 bin Euro diyordum. Böyle alırsanız alın diyordum. Niasse'yi 75 bin Euroya almıştık ama daha parlamamıştı. Bize fahiş fiyatlarla satılıyorlar. Fiyatı veren kulüp. Verme bu paraları

BEŞİKTAŞ MAÇI ÖNCESİ..
"İstatistiklere bakıldığında Beşiktaş'a karşı üstünlüğüz var." sorusu üzerine Hamzaoğlu; O zaman oynamayalım versinler üç puanı. Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız. Zemini iyi değil ama oynayacağız. Beşiktaş maçı bir maç önce olsaydı Konya'da oynardık. Ancak son maç olması sebebiyle Konya'ya git bir daha geri dön yapılan programlar aksayacaktı. Bilic değiştirsin bence. Olmaz mı. Maç esnasında bir sıkıntı olursa saha içinde icabına bakarız. Oyun bir başlasın görürüz. Kazınırsak mutlu bir tatil geçireceğiz. Ama bu herşeyin sonu değil. Hedefimiz belli. Önemli olan sezonun sonunda yukarıda kalmak. İstanbul'daki derbilerin yarı yarıya taraftarın olması lazım. Ayrıştırdık insanları.  İki kişi kavga etti, dedik artık burada toplanmayacaksınız. Ne oldu seyircisiz kaldık.

KAMP DÖNEMİ..
Bizden önceki dönemde bir program yapılmış. Aslında fazla bir izin verilmiş. Biz bu izni kısıtlamak istemedik. Çünkü oyuncularımızın hepsi tatil programlarını yapmışlar. Onlara verilmiş bir şeyi geri almak moral bozukluğu yaşatır. Tüm planları alt üst olur. 14'ünde antrenmanlara başlıyoruz. Bu süre bayağı uzun. Biz de şöyle bir çözüm bulduk. 4 gün dinlenebilirsiniz. Ama 4 günden sonra bizim vereceğimiz programı mutlaka yerine getirin. Çünkü geldiğiniz gün biz sizi bu seviyede kabul edeceğiz. Ona göre antrenmanlara başlayacağız. 4 gün hiçbir şey yapmadan dinlebilirler. Tatillerini yapabilirler. 4 günden sonra ayın 13'üne kadar mutlaka yapmaları gereken programları olacak. Genelde ortak bir program uygulayacağız.

OYUNCU PERFORMANSLARI..
İnsan mutlu olmadığı bir yerde mutlu olmadığı bir ortamda başarılı olamaz. Selçuk herhalde mutlu değildi. Ya da kendinden herşeyi verecek bir ortamı bulamamıştı. O yüzden belki yüzde yüzünü veremedi. Ama şuan performansından çok memnunum. Belki sistem etkilemiştin onu. Benim onları milli takımda tanımam da bir avantaj. Burak ve Umut'tan da memnunum. İstatistiklere baktım gelmeden önce. Burak'ın bizden önce maç başına topla buluşma sayısı 22'ydi. Bizimle birlikte 48 olmuş. Pozisyonunu değiştirdim. Burada amacım onu daha fazla topla buluşturup onu daha fazla oyunda tutmak. Bu hamleyle birlikte golde de daha fazla bulunuyor Olcan'ı da kazanmaya çalışıyoruz. O bir şeyler yapsa kendini bulacak. Hamit'i de kazanmak istiyoruz.

Çocukların niyetleri inanılmaz iyi. Tarık'ın kademe anlayışı ve dönüşlerde sıkıntıları var. Bunlar zamanla yerine oturacak. Oyuncuyu sadece kendi başına değerlendirirseniz yanılırsınız. Takım uyumu çok önemli. Bana birçok futbolcu teklifi geliyor ama uyum önemli bu olmazsa olmaz. Takım olmak üç ay beş ay içinde olmaz. Seneler ister. Bruma çıktı ama bir anda indi. Oyuncuların hepsi beraber hareket etmesi beni çok mutlu eder. Hepsi bana çıksa bile. Önemli olan beraber hareket etmek. 

Semih buydu. Çalışıyor, mücadele ediyor. Belinde hala sakatlıklar var. Bizden birine olsa yürüyemezdik şimdi. Semih'in bence hiç eleştirilmemesi lazım. Onun şansızlığı kaptırdığı topların gol olması oldu. Burak ve Umut'un kaptırdığı top gol olmuyor, Semih'in kaptırdığı top oluyor. Futbol bu, hata oyunu. Chedjou ile oturdular. Daha da iyi olacaklar. Onlar oynadıkca uyum yakalayacaklar. Hakan'la da kötü oynamadılar. Koray da var. Gökhan'la daha doğru dürüst çalışamadık. Tedaviden geldi daha üç dört gün bizimle çalıştı. Bizim hepsine ihtiyacımız var. Keşke hepsi oynasa ve biz kadro kurmakta zorlansaydık.

Drogba iyi bir oyuncu. Kadromuzda olmasını isterdik. Kalsaydı değerlendirirdik. Ama öyle bir şey ki ben bütün oyuncularımdan memnunum. Burak'tan da Umut'tan da Pandev'den de memnunum. Pandev bize ligde de katkı sağlayabilir. Dzemaili'yi görme şansım olmadı. Devre arasında onu göreceğiz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.