6 Aslan Yüreğin Hikayesi: Anlı Şanlı Galatasaray!

Galatasaray Liv Hospital 92 – 88 Fenerbahçe Ülker 
"Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gelenek devam eder mi? Ergin Ataman'sız Galatasaray Obradovic'e ne kadar direnebilir? Fenerbahçe Abdi İpekçi'deki geleneği ezici bir galibiyetle mi bozacak?" gibi sorular hafta boyunca kafamızda dolaşmaya başlamıştı. Maddi zorluklar çerçevesinde takımdan ayrılan oyuncular kervanına Carlos Arroyo da katılmışken, bütün ibre sözde Final-Four adayı, Obradovic'in büyük emek verdiği Fenerbahçe Ülker'i gösterirken; en büyük soru henüz cevaplanmamıştı."Galatasaray Liv Hospital 6 kişilik rotasyonla ezeli rakibi Fenerbahçe Ülker'i yener mi?" sorusu soruluyordu. Öyle bir yener ki.. Öyle bir YENDİK Kİ!

Basketbol 5 kişiyle oynanır, benchte de 7 veya 6 kişi oturur. Ama en uygunu 12 oyuncudan oluşan rotasyonlardır. Biz de öyle yapmıştık, 12 oyunculuk kadromuzla sezona başladık. Ama her defasında lanet ettiğimiz o maddi sebepler, önemli oyuncularımızı bizi cımbızla çekip aldı. Gün geldi, zorluk konusunda en dibi gördük; Cemal Nalga olayı, Tufan Ersöz skandalı, sponsor bulamayışımız, oyuncuların paralarını ödemeyişimiz vs vs.. En son sebep bu sezon Galatasaray Liv Hospital'i kendi evinde, Abdi İpekçi Arena'da, ezeli rakibi Fenerbahçe Ülker önünde 6 kişilik rotasyonla çıkmaya itti. Yani normal olan oyuncu sayısının tam yarısı! Final-Four adayı(!), lig kupasının en büyük adayı, Euroleague yorumcuları tarafından şampiyonluğun en büyük adaylarından gösterilen ezeli rakip Fenerbahçe'ye karşı.. Tamı tamına 6 aslan yürek! 6 aslan parçası. Sinan Güler başta olmak üzere bugün sahada sadece fiziken yoktular, yüreklerini parkeye yansıtıp Abdi İpekçi'de taraftarın yüzünü güldürdüler. Bu kadar avantaj arkasındayken maçta bir kere bile öne geçme başarısı gösteremeyen Fenerbahçe Ülker, Abdi İpekçi'ye uzun bir zaman bu kadar iddaalı gelemeyecek, o zamana kadar Abdi İpekçi Arena'da ezeli rekabet bitmiştir.

Ne güzel de demiş büyüklerimiz;
"Yollar uzun dikenli taşlı olsa da..
Bastığın yer üzüntülerle dolsa da..
Sel çığ ateş önünde her ne olsa da..
Cimbom gülerek yürür.."
Güldürerek yürür..

Ve biz taraftarlar.. Bu takımla ne kadar gurur duysak, ne kadar övünsek az. Onlara ne kadar teşekkür etsek az. Sinan'ın ayak bileğine, Erceg'in şutörlüğüne ne kadar dua etsek az. Ergin Ataman'ın ve Yağızer Uluğ'un winner coachlığıyla ne kadar onurlansak az.  Abdi İpekçi'de çok destan yazıldı; CSKA'yı mı yenmedik, Olympiakos'u mu devirmedik, TOP8'e mi kalmadık, 2 uzatmalı maçta Kızılyıldız'ı mı eskitmedik.. Ama bu maç çok farklıydı, özeldi. Bugün maddi zorluklar içinde kıvranan bir şubenin, 6 aslan yürekli oyuncusu tarih yazdı. Her oyuncu bugün kariyer zirvesini gördü. Sadece Sinan değil, hepsi adını tarihimize yazdırdılar. Övün Galatasaraylı, ne kadar övünsen az!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.