Ergin Ataman: Gerçek bir yıldız izleyeceğiz..

Transfer çalışmalarında son hamleyi guard rotasyonuna yapan Galatasaray Odeabank erkek basketbol takımı D-League'den Russ Smith'i kadrosuna kattı. Bu transfer hakkında Basketfaul'e açıklamalar yapan başantrenör Ergin Ataman, Russ Smith transferi hakkında iddialı konuştu. Adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra gerçek bir yıldız seyredeceğimizin sinyallerini veren tecrübeli antrenör, Errick McCollum'ın gösterdiği savunma gelişimini Russ Smith'in de gösterebileceğini sözlerine ekledi.

Rick Pitino gibi önemli  bir antrenörle çalışmış, NCAA şampiyonu Louisville takımının MVP'si.  NBA'de bir star olmasını engelleyen tek şey fiziki özellikleri.  Avrupa'da çok büyük etki yaratacak.  Patlayıcı, potaya giden, hem  kendine hem takım arkadaşlarına yaratan, açık alanı seven bir guard. Errick McCollum'da olduğu  gibi, Russ Smith'te de savunmasını geliştirmesi için potansiyel  görüyorum. Topun karşısında kalabilir. Avrupa basketboluna uyum süreci  boyunca sabırlı olmalıyız, alıştıktan sonra gerçek bir yıldız  izleyeceğiz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.