Sinan Gümüş: Robben'i kendime idol olarak görüyorum..

İsviçre'de hazırlık kampı devam eden Galatasaray'ın iki gurbetçi futbolcusu Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş, basın mensuplarıyla buluşup soruları yanıtladı. Koray Günter'e geçmiş olsun dileklerini ileten iki futbolcumuz, gelecek sezon ki planlarıyla ilgili, geçtiğimiz sezonla ilgili ve kişisel hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundular.

Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş'ün basın toplantısındaki ilk sözleri Thun maçında sakatlanan Koray Günter hakkındaydı. Yasin; "Koray, geleceğin en iyi stoperlerinden biri. Daha güçlü döneceğine inanıyorum. İnşallah en kısa zamanda aramıza katılır" derken; Sinan Gümüş; "Maalesef son maçta kardeşim gibi sevdiğim Koray, kötü bir sakatlık yaşadı. Futbolda bu sakatlıklar oluyor. Daha güçlü döneceğini umuyorum. Bütün camia onun arkasında. İnşallah sağlıklı ve iyi bir şekilde geri döner." diye konuştu. Yasin Öztekin'in açıklamaları şu şekilde.

ÜÇ KUPAYA DA TALİBİZ
Hocamızla birlikte bütün takım iyi çalışıyoruz. Sezona da iyi başlamak istiyoruz. Buradaki oyuncuların hepsi oynamak istiyor. Pozisyonlarda fazla oyuncunun olması performans ve rekabeti artırıyor. Forvette çok fazla yetenekli oyuncu var. Elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Ancak hoca kimi layık görürse o oynar. Ligde 34 hafta var. Pozisyonlar ve isimler değişecektir. Her şeye hazırız. Tek amacımız kupalar kazanmak.

BASINDAN ÖĞRENİYORUM
Her zaman iyi hazırlanıyorum ama bazen olmuyor. Türkiye'de zaten bir maçta kötü oynayınca eleştiriliyorsun. Ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Üzenlere de cevabı vermesini biliyorum. Elbette ki yönetimle de hocamla da görüşüyorum. Ancak çıkan haberleri ben de basından öğreniyorum.

İŞ BİZDE BİTİYOR
İki sene önce 3 kupa aldık. takım aynıydı; Podolski geldi; bir iki kişi eksikle oynadık. Sonuçta iş bizde bitiyor. Biz istersek Galatasaray’ın önünde kimse duramaz. Taraftar olmazsa eksik oluruz. Kupa aldığımız dönemde stat doluydu. Maça çıktığımda o desteği hissettiğimde heyecanlanıyordum. Bu sene inşallah zaaflarımızı kapatıp 3 kupayı da almak istiyoruz.

O KOZU VERMEYECEĞİM
İlk sezon 7 gol, 7 asistim vardı. Daha sonra kupayla birlikte üzerine koydum. Hoca ve pozisyon değişikliği performansınızı etkileyebiliyor. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu sene kimseye o kozu vermeyeceğim. Hem kendim hem takımım iyi çalışacağız.

EURO 2016'DA OLMAK İSTERDİM
2015'te bizden daha iyi bir milli takım yoktu. 2016'da çok iyi olacağımızı düşünüyordum, bütün Türkiye hissediyordu ama ne oldu ne bitti bilmiyorum. Ama biz iyi takımız. Genç takımız. 2018 yolculuğu umarım bizim için iyi geçer. Euro 2016'da olmak isterdim ama hoca için de kolay bir karar değil. 2016 için bir umut vardı. Faydalı olmak isterdim, ama olmadı. Hocanın kararı ve saygı duyuyorum. Hocamız Sinan ve beni inşallah çağırır. Tabii önce performansımızı artırmamız lazım. Bunu küçüklüğümüzden beri istiyoruz.

Almanya doğumlu Sinan Gümüş; kendisine sorulan milli takım sorusu için, "Tercihimi henüz yapamadım" diyerek şöyle devam etti: "Önce bir teklif gelmesi lazım. O yüzden milli takım konusunda bekleme sürecindeyim. Ayrıca pasaport sıkıntım da var. Ama gönlüm Türkiye'den yana. Teklif gelirse, daha net açıklama yaparım" dedi. Sinan Gümüş'ün açıklamalarının tamamı ise şu şekilde..

TARAFTAR SEVGİSİ BÜYÜK MOTİVASYON
Ağabeylerimin deneyimlerinden faydalanıp öğrendiklerimi sahada göstermek amacındayım. İlk sezonumda az şans buldum; ikinci sene 3 ay sakatlık yaşamama rağmen benim adıma iyi geçti. Taraftar sevgisi benim için büyük bir motivasyon. Umarım bu sene benim ve camia adına iyi bir sene olur ve şampiyonluk yaşarız.

SELÇUK AĞABEY 15 GOL BEKLİYOR
Hedef şampiyonluk, kim süre alırsa iyi bir şekilde değerlendirmek ister. Önemli olan takım olarak en iyi performansı göstermek. Ofansif oyuncu olarak tabii ki hedeflerim var. Selçuk ağabey 'Seneye senden 15 gol bekliyorum' demişti. Ben de 15 golün üzerine çıkarsam çok mutlu olurum.

SOSYAL MEDYADA PODOLSKİ'YE ÖZENİYORUM
Burada iki yıl geçirdim. Uzun süre de burada olmak istiyorum. Sosyal medyada Podolski'ye özeniyorum. Maşallah her gün bir fotoğraf paylaşıyor. Sosyal medyadan çok destek var. Taraftarları da kırmak istemiyorum.

ROBBEN'İN SAÇLARI
Basın toplantısının sonunda Yasin ve Sinan Gümüş arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Sinan Gümüş, örnek aldığı isim sorusuna "Arjen Robben" dedi. Yasin Öztekin "Neyini beğeniyorsun?" diye sorunca Sinan Gümüş de "Saçlarını" cevabını verdi. Sinan Gümüş; “Robben'i çok sevdiğimi Wesley de biliyordu. Sneijder, telefonla Robben'i aradı ve orada 2-3 dakika görüntülü görüştük” dedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.