Dursun Özbek: Anlaşmanın hacmi 50 milyon TL..

Galatasaray Futbol Takımı, tasarım ve inovasyon markası Nef ile 3 yıllık opsiyonlu ana sponsorluk anlaşması imzaladı. Sözleşme kapsamında Galatasaray’ın gelecek sezon Avrupa'da yer alması durumunda, Nef’in sarı kırmızılı formayı yurtdışında da desteklemeye devam etmesi planlanıyor. İmza toplantısı sırasında konuşan Dursun Özbek ve Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur'un açıklamalarından satır başları ise şu şekilde..


İmza töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek; “Galatasaray ilklerin, enlerin kulübü. Türkiye'yi yurt dışı ve içinde başarı ile temsil etmiş bir dünya kulübü. Nef ise inşaat sektörünün lider kuruluşlarından biri. İki markanın beraberliğini sağladık. Her iki kurumun da amacı sadece Türkiye değil, dünya markası olmaktır. Son derece mutlu ve başarılı bir birlikteliğe imza atacağız. Bu anlaşmanın iki kuruma da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Dursun Özbek'in konuşmasının ardından Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ise “Galatasaray, uluslararası arenada başarısını kanıtlamış, Türkiye’nin lider futbol takımlarından. Gayrimenkul sektöründe uluslararası marka haline gelmek ve sektörü kökünden değiştirmek için yola çıkan Nef, Galatasaray ile pek çok ortak zeminde bir araya geliyor. Bu nedenle bu işbirliği bize büyük heyecan ve aynı zamanda sorumluluk veriyor.” dedi.

İmza töreninde yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Dursun Özbek anlaşmanın detaylarına ilişkin önemli açıklamalarda da bulundu. Özbek'in verdiği kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplar ise şu şekilde..

HESABIMIZI YAPTIK
Galatasaray başarı odaklı bir kulüp. Tüm transferler ve harcamalar bir disiplin içinde yapılıyor. UEFA kriterleri de bize bunu empoze ediyor. Her harcama ve her transfer belli bir hesap içinde yapılıyor. Oyuncu sayısının azalması bunda etkin faktörlerden biri. Kendi hesabımızı yaptık, birlikte olmak istemediğimiz futbolcuları listeledik. Güçlü performansa ulaşacak isimleri de renklerimize ekliyoruz. Yaptığımız işler belli bir matematiğin içindedir, bunun böyle bilinmesini istiyorum.

SADECE PARA ANLAŞMASI
Arena'nın yanındaki salon kapasitesi 13 bin 800'den 15 bine çıktı, proje aşamasında. Ruhsat çalışmaları yapılıyor. Nef ile konu ile ilgili bir görüşme yapılmadı. Bu anlaşma saf bir forma sponsorluk anlaşması. Nef başarılı bir inşaat firması, bu destek vermek isterlerse lehimize olacağını düşünürsek kabul ederiz. Ama daha önce hiç bu konuda hiç konuşmadık.

FİNALE HAZIRIZ
Süper Final maçına hazırız. Cumartesi günü Beşiktaş maçına hazırız, motivasyonumuz gayet iyi. Kamp dönemimiz de gayet iyi geçti. Daha net ve güncel transfer bilgilerini yönetici arkadaşlarımızdan alabilirsiniz.

TRANSFER KOMİTESİ FLORYA'DA
Lucas Leiva ile ilgili olarak tek söyleyeceğim, transfer komitemizdeki arkadaşlarımızın Florya'da bulunduğu. Sadece Sneijder'e değil 14 oyuncuya disiplin yönetmeliği gereği ceza verdik.

AVRUPA'DA DA TAŞIYACAĞIZ
Galatasaray'ın spordaki öncülüğü tartışılmaz. Sponsorlarımız ile birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Galatasaray kendi marka değerine ve bilinirliğine yaklaşan bir kurumla anlaşma imzalamıştır. Nef, sektöründe lider konuma gelmiş bir kurum. Birlikte bir sinerji doğuracağız. Çok örnekli bir anlaşma ve bu anlaşma uzun yıllar devam edeceğini umuyorum. Anlaşmanın hacmi 50 milyon TL'ye çıkıyor. Gelecekte, Şampiyonlar Ligi'nde de Nef'i taşımaktan gurur duyarız.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.