Dursun Özbek'ten gündeme dair açıklamalar..

Geçtiğimiz sezonun kapanış, yeni sezonun açılış maçı olarak görülen TFF Süper Kupa karşılaşmasında ezeli rakibi Beşiktaş'ı penaltılarla mağlup ederek üstüste mutlu sona ulaşan Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, bugün basın mensuplarıyla biraraya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve gündeme dair açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, kulüp olarak UEFA'dan herhangi bir transfer cezası almadıklarını ve mevcut bütçenin içinde olmaya dikkat ettiklerini dile getirirken, takıma 2 veya 3 oyuncunun daha katılacağını belirtti. Dursun Özbek'in açıklamalarının tamamı şu şekilde..

KONYA'DA YAŞANANLAR..
Konya'da bir Süper Kupa maçı oynadık. Şunu iddia ediyoruz, Galatasaray seyircisi provokasyona gelmiş diyoruz. Konya'da olmuş mudur? Olmuştur. Çok az kişi, 25 milyon kitlenin içinde 25 kişilik kitle ile bu provokasyana gelmiştir. Galatasaray değerlerini yansıtmayan işlerin içine girmişlerdir. Biz Galatasaray olarak buna karışan, değerlerimize aykırı davranan bu 25 kişiyi kabul etmiyor, davranışlarını tasvip etmiyoruz.

Sporu yöneten kişiler olarak bizlere düşen, bu dostluğu spora taşımamız idi ve kaçınılmazdı. Bunu en çok destekleyen kulüp başkanlarından birisiyim. Bunun bir ifadesi olarak ve ülkenin bugünü durumuna uygun olduğunu düşündüğümüz şekliyle Konya'da oynadığımız maçın gelirinin çok büyük bir vefakarlık örneği vermiş şehitlerimizin ailelerine destek vermek amacıyla Beşiktaş başkanına ilettim. Böyle bir durumdayız ve eğer kabul ederseniz, önerim, gelirin şehit ailelerine bağışlanması dedim, kendisi de kabul etti. Dolayısıyla eğer Galatasaray tek başına payını bağışlamış olsa, bunun çok zayıf kalacağını düşündük. Böyle daha kuvvetli bir mesaj olacağını düşünerek yaptık.

Konya'ya gittiğim sabah, yapılan centilmenlik anlaşmasına aykırı uygulama içinde olunduğunu gördüm. Bunun şık olmayacağını, ileriyi de hedef göstereceği için ilgilileri uyardım. Dedim ki bizim yaptığımız toplantılarda aldığımız ortak kararlara uymuyorsunuz. Uyulmasını lütfen sağlayın. Topu taca attılar. Hiç kimse bu konuyla yeteri kadar ilgilenmedi.

SÜPER KUPA VE YENİ SEZON HEDEFLERİ..
Galatasaray'da terleriyle emeklerini veren değerli sporcularımız var. Futbol sezonu boyunca mevcut 6 kupadan 5'ini almış, çok değerli başarılara imza atmış futbolcu kardeşlerime, onların çok değerli yöneticilerine çok özel teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Taraftarlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. 6 kupadan 5'ini almak çok ciddi bir başarı. Kimse bu başarıyı küçümsemek veya topu taca atmak suretiyle değersizleştirmeye çalışmasın. Çok önemli bir başarıdır. Şampiyonluk Galatasaray'ın vazgeçilmez hedeflerinden biridir. Bu sezon ne kadar kupa varsa almak istiyoruz. Kupa dediğinizde Galatasaray bir başka oluyor. 

TRANSFERLERE DAİR..
2-3 oyuncu transfer yapmak istiyoruz. Göndermek istediğimiz oyuncular da var. Finansal dengeyi sağlıklı tutmak çok önemli. Takımda düşünmediğimiz oyuncularla konuşuyoruz. Sözleşmelerini sonlandırdığımızda Galatasaray'ın önü daha çok açılacaktır. UEFA, Galatasaray'a herhangi bir transfer yasağı getirmemiştir. Transfer sınırlaması yoktur. Bütçemizi aşmadan başarıya götürecek oyuncuları transfer edeceğiz. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.