Göksenin Köksal: Bir gün kaptan olacağım!..

Galatasaray altyapısının son yıllarda yetiştirdiği en önemli oyunculardan olan, taraftarın büyük sevgisini kazanmış ve Eurocup şampiyonluğunda önemli bir payı olan Göksenin Köksal, Galatasaray Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. "Bir gün Galatasaray'a kaptan olacağım!" diyen Göksenin Köksal'ın Galatasaray Dergisi'nin Eylül sayısında yer alan röportajından bazı satır başları ise şu şekilde..


AYRILMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM
Benim bir sene daha sözleşmem vardı Galatasaray’la. Ayrılacağıma dair söylentiler asılsızdı. Zaten her defasında ‘İleride Galatasaray’ın kaptanı olmak istiyorum’ demişimdir. Ben buranın altyapısından yetiştim. Galatasaray da benimle bir sene daha sözleşme uzatarak kontratımı iki yıla çıkarmış oldu. Ayrılmak gibi bir düşüncem kesinlikle olmadı.

ATAMAN'LA ÇALIŞMAK BENİM İÇİN BÜYÜK ŞANS
Genç oyunculuktan çıkıp 25 yaşıma geldim. Geriye dönüp baktığım zaman her şey istediğim gibi gitti, çok şükür. Sakatlıklar yaşadım ama Allah’a şükür üstesinden gelebildim. Milli Takım’a gittim, Avrupa şampiyonluğu yaşadım, Euroleague’de oynadım. Galatasaray tarihinde altyapıdan çıkıp Euroleague’de oynayan ilk oyuncuyum. Bu benim için büyük bir gurur. Abdi İpekçi’de çok büyük maçlar oynadık. Türkiye’nin en büyük antrenörü Ergin ağabeyle (Ataman) çalıştım. Avrupa’da kendini kanıtlamış, son Eurocup şampiyonu. Ergin ağabeyle çalışmanın benim için çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

AŞACAĞIM
Daha geliştirmem gereken çok fazla özellikler var. Pick and roll’u daha iyi oynamam lazım. Az sürede daha çok iş yapmam lazım. Bunun için de çalışıyorum. Geçen sene iyi şut soktum ama bunu daha istikrarlı yapmam lazım. Bazen fevri olarak çok çabuk sinirlenebiliyorum. Yıllar geçtikçe, tecrübelendikçe bunu aşacağımı düşünüyorum.

KAPTAN OLMAK İSTİYORUM
Galatasaray’da kaptan olmak istiyorum ve daha sonra Barcelona’da oynamayı çok istiyorum. Bu yabancı sisteminde kendimi gösterip oralarda oynamak hiç kolay değil ama Ergin ağabey benim için büyük bir şans. Geçen sene Avrupa şampiyonu olduğumuzda ciddi süreler aldım. Yine bunlar olabilir. İnşallah sakatlık olmadan süre alarak ileride Barcelona’da oynamak hedefim.

TEK HEDEF FİNAL
Bu sezon çok iyi bir kadro var. Geçen seneden beş tane oyuncumuz da kemik kadroda. Çok iyi bir kadro kuruldu. Euroleague’de final four için kurulan bir kadro bu. Geçen sene ‘Biz Eurocup şampiyonu olacağız’ desek kimse buna inanmazdı; şimdi ‘Euroleague’de Final Four oynayacağız’ desek yine kimse buna inanmaz ama Ergin ağabey Final Four için bu kadroyu kurdu. Çok kaliteli bir kadro var. Çok iyi bir takımız. Bence ligde ve Euroleague’de en iddialı takımlardan biri biziz. Galatasaray’ın olduğu yerde tek hedef finaldir. Ben final four’a kadar gideceğimizi düşünüyorum.

**Röportajın bir kısmı www.galatasaray.org adresinden alınmıştır. Tamamını okumak için Galatasaray Dergisi Eylül sayısını alınız.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.