Efeler Ligi | 5 set sonunda gelen zorlu galibiyet..

Efeler Ligi'nin üçüncü hafta mücadelesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi deplasmanına konuk olan Galatasaray HDI Sigorta büyük mücadeleye sahne olan maçta 2-3 galip gelmeyi başardı. Şube olarak 5 setli maçlara alışık olduğumuz için bizi şaşırtmayan bu sonuç ile bu deplasmandan önemli iki puan ile dönmüş oluyoruz.

Maça Hüseyin, Bartman, Tuia, Yasin, İbrahim, Emin ve Libero Can ile başladık. Karşılıklı sayılarla başlayan sette ilk teknik molaya 7-8 geride girdik. Karşılıklı sayılar devam ederken farkı ikiye anca ikinci teknik molaya girerken çıkarabildik. Fark üçe çıkarken İBB mola kullandı. Setin sonunda iyi oynayan takımımız 20-25 ile 0-1 öne geçti.

İkinci sete iyi başladık ve Belediye'ye 3-6'da mola aldırdık. Farkı korumaya devam ettik, iyi oyunumuzla 4-8 ilk teknik molayı önde geçtikten sonra İBB 7-12'de ikinci teknik molayı da kullandı. İkinci teknik molayı da 11-16 önde geçtikten sonra Filenin Aslanları seti 20-25 kazanarak durumu 0-2'ye getirdi.

Üçüncü seti oyun kontrolünü elimize almayı sağlamayarak geçirdik. İlk teknik molayı 8-7 geride geçtikten sonra ikinci teknik molayı da 16-12 geride geçtik. Seti de 25-21 kaybettik. Dördüncü set de karşılıklı sayılarla başladıktan sonra teknik molayı 8-7 geride girdik. Çok mücadeleci geçen oyunda ikinci teknik molayı 15-16 önde geçmeyi başardık. Skorda sık sık dengelere rastlanırken en son 23-23'te Nedim Hoca mola aldı. Bu noktadan sonra iki sayıyı alan İBB setlere denge getirdi.

Tie-break seti de inanılmaz bir mücadeleye sahne oldu. 7-8 ile saha üstünlüğüne girmeyi başardık. Skorda yine dengeler görünürken uzayan seti 18-20 kazanmayı başardık ve sahadan iki puan ile ayrıldık.

İlk hafta bir, geçtiğimiz hafta da iki puan ile sahadan ayrılan takımımız üçüncü hafta sonra toplam puanını beşe çıkartmış oldu.

Takımımızda Bartman 32 sayı ile yıldızlaşırken Yasin 16, Emin de 13 sayı ile mücadele ettiler.

Takımımız Efeler Ligi'nde dördüncü hafta mücadelesini 5 Kasım Cumartesi günü saat 17'de Taçspor Tesisleri'nde Ziraat Bankası ile oynayacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.