Bruma: Performansımdan memnunum..

Galatasaray'a geldiği ilk günden beri büyük ümitlerin bağlandığı ancak bir türlü istenen performansa ulaşamayan Portekizli yıldızımız Armindo Bruma, Jan Olde Riekerink yönetiminde büyük bir çıkış yakalarken 2016-17 sezonunun ilk 9 haftasında rakip ağlara 4 gol bıraktı 3 de asist yaptı. Genç yıldızımız bugün GSTV'nin Florya'daki stüdyolarında özel olarak gerçekleşen röportajda soruları cevapladı.

PERFORMANSIMDAN MEMNUNUM
Tanrı'ya çok şükürler olsun ki bu zamana kadar gösterdiğim performanstan gayet memnunum. Bu performansı göstermemin en büyük sebeplerinden biri antrenmanlarda yüzde yüzümü vermem. O yüzden her antrenmanda daha iyi performans göstererek kendimi maçlara bu şekilde hazırlıyorum.

EN ÖNEMLİ AN
Şu ana kadar oynadığım maçları değerlendirecek olursam, sezonun en parlak anı Beşiktaş'a attığım goldü. Bir rüya gibiydi. Maçı kazanamadık ama benim için çok önemli bir andı. Hakan Balta'dan pas istedim, verdiği pas rakibe gitti. Daha sonra baskı yaparak topu kazandım. Önümde boşluk buldum. O anda kendime güvenim üst seviyedeydi, o boşluğu değerlendirmek istedim. Rüya olarak nitelendirebileceğim bir gol attım. Çok güzeldi. Benim amacım oynadığım süre boyunca gol ve asist anlamında takımıma yardımcı olabilmek.

RAKİPLER SİNİRLENEBİLİR AMA
En önemli özelliklerimden biri dripling ve adam eksiltmek. Her maç buna odaklanıyorum ve bu özelliğimi geliştirmek istiyorum. Rakiplerimi de anlayabiliyorum. Sinirlenebilirler, bu futbolun içinde olan bir şey. Hepsine saygım sonsuz. Bu benim en önemli özelliklerimden biri. Bu özelliğimi de her antrenman ve maçta geliştirmek istiyorum.

Gerçekten iyi bir teknik direktörümüz olduğunu düşünüyorum. Sadece bana değil tüm takım arkadaşlarıma ve gençlere önem veriyor. Biz de onun söylediklerini sahada yapmaya çalışıyoruz. Zor bir dönemde görevi devralan, iyi işler çıkaran bir hocamız var.

2014'E GİTMEK İSTEMİŞTİM
2013-14 sezonundaki sakatlığım çok zor bir dönemdi. O zamanki beklentilerim Portekiz Milli Takımı'yla Brezilya'daki Dünya Kupası'na gitmekti. O anda arkadaşlarım ve ailem benim yanımdaydı. Ne kadar üzse de bu tip sakatlıklar futbolda var. Ama bu geride kaldı. Bana verilen destekle yeniden sahalara döndüm ve şu anda en iyi şekilde performansımı sahaya yansıtmaya çalışıyorum.

SOCIEDAD'DA GELİŞTİM
Real Sociedad'da bir sene geçirdim. Güzel anlardı. Kulübün bana gösterdiği destek ve sevgi inanılmazdı. Şu anda iyi futbol oynuyorsam onların payı çok büyük. Fiziksel olarak daha iyi seviyedeyim. Son vuruşlarımı da orada geliştirdim. Gerçekten Real Sociedad kariyerimdeki en önemli noktalardan biri.

Bazı rakipler çok kapalı oynuyorlar. Özellikle benim kullanabileceğim alanları çok kapatıyorlar. Ben de maç boyunca kendime alan yaratmak zorunda kalıyorum. Saha içinde beni en çok zorlayan noktalardan biri bu...

Buraya ilk geldiğimde bu senaryoyu hiç tahmin etmiyordum. Ama bence gayet de iyi oldu. Türkiye'deyim, Galatasaray'dayım, çok mutluyum. Burada olmanın hakkını verip her gün daha iyiye gitmeye çalışıyorum.

HAYALİM PORTEKİZ A MİLLİ TAKIMI
Her oyuncunun hayali kendi milli takımına gitmektir. Benim de en büyük hayallerimden biri Portekiz A Milli Takımı için oynamak. Bunun için en önemli yol Galatasaray'dan geçiyor. Kendi kulübüm için en iyi şekilde hizmet edip milli takımı hak etmem gerekiyor. Bunun bilincindeyim, her antrenmana da bu bilinçle çıkıyorum.

Bruma'nın tam bir anlamı yok. Babamın bana taktığı bir isim. Küçüklüğümden beri süregelen, evde devamlı kullandığımız bir isim. Okulda ise Armindo adını kullanıyorlardı. Futbol hayatıma başladığımda o isim çok hoşuma gittiği için aynı şekilde devam etmesini istedim.

Taraftarları mutlu edecekse bana bir top versinler; tüm rakibi geçebilirim. Onlar bizim için ve benim için çok önemliler. Verdikleri destek ortada. Umarım bu sene şampiyon olarak onları mutlu edebiliriz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.