Efeler Ligi | Aslanlar'dan Net Galibiyet

Efeler Ligi'nin altıncı haftasında Galatasaray HDI Sigorta erkek voleybol takımı Galatasaray Park'ta ezeli rakibi Beşiktaş'ı ağırladı. Çekişmeli ve keyifli geçen mücadeleyi 3-1 kazanarak ligdeki 3. galibiyetini elde eden Galatasaray HDI Sigorta adına en skorer isim 28 sayı üreten Bartman olurken; Halil 15, Yasin de 13 sayı üreterek galibiyette pay sahibi oldu. 

Bartman ile ilk sayısını alarak sete başlayan takımımız ilk teknik molaya 7-8 geride girdi. Karşılıklı sayılar ile bir süre daha devam eden takımımız 5 sayılık bir seri yakaladı. Sonra Beşiktaş da ufak bir seri ile karşılık verince skora denge hakim oldu. Teknik molaya Beşiktaş bir sayı avantaj ile önde girdikten sonra karşılıklı sayılar ile oyun set sonuna kadar devam etti. Takımımız seti Halil'in sayısı ile 26-24 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete Beşiktaş önde başladı, teknik molaya da 7-8 önde girdi.  Sette skorda yine denge vardı, karşılıklı alınan sayılar farkın açılmasını engellerken takımımız ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Takımımız setin son sayılarına önde girdi, 24-22 ile iki tane set sayısından faydalanamayan takımımız, seti 25-27 kaybetti ve durum 1-1'e geldi.

Üçüncü sete oldukça iyi başlayan takımımız ilk teknik molaya 5 sayı avantaj ile 8-3 önde girdi. 5 sayılık avantajı iyi koruyan takımımız durum 15-10'da 5 sayılık seri ile seti bitirme noktasına getirdi. Beşiktaş'ın oyun temposu iyice düşünce takımımız seti 25-12 bitirdi.

Dördüncü set yine karşılıklı sayılar ile başladı. İlk teknik molaya da Beşiktaş 6-8 önde girdi. Karşılıklı mini seriler ile farkı değişmedi, ikinci teknik mola da Beşiktaş'ın 14-16 üstünlüğü ile geçirdi. Bir ara fark üçe çıksa da takımımız üç sayılık seri ile durumu eşitledi. Son bölümde daha efektif oynayan takımımız seti 25-23, maçı da 3-1 kazanmış oldu. 

Takımımız Efeler Ligi'nin yedinci haftasında 19 Kasım Cumartesi günü saat 17:00'de bir başka ezeli rakibi Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak.

Galatasaray HDI Sigorta: Bartman (28), Halil (15), Yasin (13), İbrahim (6), Murathan (5), Hüseyin (5), Tuia (4), Emin (-), Can (L), Emre (L)
Beşiktaş: Nemec (19), Erhan (10), Fırat (8), Çağlar (7), Ferhat (4), Görkem (4), Fatih (3), Batuhan (1), Muhammet (-), Nuri (L)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.