Güncel | Nerede Bu Yayınlar!

Son birkaç sezondur televizyon kanallarından takip edebildiğimiz Türkiye Voleybol 1. Ligleri'nde bu sezon neredeyse toplam 20 maç oynanmışken henüz sadece 1 karşılaşmanın yayını yapıldı. Onun da ne sebeple yapıldığını çözemedik?! Her zaman iddia ettiğim bir şey vardır, voleybol Türkiye'nin en başarılı sporudur. Bunu herkes söylüyor, bununla herkes övünüyor, fakat neden yayın yapılmıyor?

Daha Eczacıbaşı'nın Dünya Şampiyonluğu taptaze iken Efeler Ligi 3, Sultanlar Ligi 2 haftayı devirecekken voleybol liglerimizi yayınlayan bir kuruluş çıkmadı. Polonya gibi Avrupa ülkeleri 30000 kişi önünde maç oynarken zaten ülkemizde fazla seyirci çekemeyen voleybol maçlarını şimdi televizyon ekranlarından da takip edemez hale geldik.

Başarı ile övünmesini çok iyi bilen Türkiye maalesef bu başarıya yatırım yapmaya gelince sınıfta kalıyor. Eczacıbaşı'nın üst üste ikinci Dünya Şampiyonluğu'nu A'dan Z'ye herkes kutlarken bu başarı ile övünüp voleybolu takip etmek isteyen bir kişi yayın bulamıyor. Sıkı takipçiler olan bizler için de durum iyice kötü bir hale geliyor.

Türkiye'nin en başarılı spor dalıdır tartışmasız voleybol. Çeşitli kulüplerimizin Avrupa'da ve Dünya'da kazandığı kupalar, ayrıca Kadın Milli Takımımız'ın Avrupa ve Dünya arenasında sürekli boy göstermesi bunun en önemli göstergesi. Fakat ne yazık ki yatırım almıyor, çocuklar altyapı için özendirilmiyor. Sporun zaten yayılmasının oldukça zor olduğu ülkemizde, bir darbe daha vurularak insanlar spordan iyice uzaklaştırılıyor. İşin en kötü yanı da, futbol için milyon Euro'ların aktığı bir endüstride voleybol yayınını yapacak kanalın bulunmamasının ne kadar acınası olduğu.

Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum, en kısa sürede yayın probleminin çözülmesi dileğiyle. Sosyal medyada #voleyboldayayınistiyoruz etiketi ile başlatacağımız kampanyaya lütfen destek olun, baskımızı artıralım.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.