Josue: Rekabete hazırım..

Sekiz senelik profesyonel kariyerine sekiz takım sığdıran 26 yaşındaki oyuncumuz son 4 sezonda 30 maçın altına düşmeyen istikrarı ile göze çarpıyor. Josue, futbola başlangıç hikayesinden Portekiz ile Türkiye arasındaki farklara, Türkiye’de geçirdiği yıllardan kariyer planlamasına kadar tüm sorulara Galatasaray Dergisi'nin Kasım sayısında yanıt verdi.

REKABETE HAZIRIM
Takıma katılan son isimlerden biriyim. Transfer olduğumda kadro oluşmuştu. O yüzden rekabet ortamına hazırlıklıydım. Şunu da söylemeliyim; Galatasaray kadrosu çok geniş ve kaliteli oyunculardan oluşuyor. Bu durum benim için iyi diye düşünüyorum. Çünkü birçok şey öğrenebilirim burada. Bir baskı yaşamıyorum. Sadece çalışıp, görev bekliyorum.

FORVET ARKASI
Bursa’dayken forvetin arkasındaydım. Yani 10 numara diyebilirsiniz. Braga’da ise sağ kanatta oynadım. Ama sağda olsam da içeri giriyordum. Bu tarz bir oyunum vardı. Topla buluşmayı seven bir oyuncuyum. Bu yüzden forvet arkası daha uygun benim için.

RIEKERINK ÇOK DİSİPLİNLİ
Riekerink çok iyi bir hoca. Oyuncularına arkadaş gibi yaklaşıyor. Oyuncuları ile iç içe... Ama iş zamanı ciddi bir disiplini var. Zaten kendisi de o farkı hissettiriyor. Portekizli hocalarda çok rastlanmayan bir özellik olduğunu söylemeliyim.

BRUMA İYİ YERLERE GELECEK
Bruma’yı daha önceden tanıyordum. Portekiz’de potansiyel yaratması beklenen bir oyuncuydu. Özellikle bu sezonla beraber kendisinden bekleneni vermeye başladı. Bence çok daha iyi yerlere gelecektir.

HERKES HEDEFE ODAKLANDI
Çok iyi potansiyele sahibiz. Bu sene bambaşka bir Galatasaray var. Takım içinde güzel bir uyum söz konusu. Herkes hedefe varmak için odaklanmış durumda. Herkesin saygı duyduğu bir takımız. Bu sezon bu şekilde devam edersek şampiyonluk için en büyük favoriyiz.

BAŞARABİLİRİM
Avrupa Şampiyonası’nı kazanmış bir takım Portekiz ve oturmuş bir kadro var. Benim o kadroya girebilmem için devamlı forma giymem lazım. İmkansız değil, başarabilirim.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.