THY Euroleague | Ömer Yalçınkaya: Ritim tutturabilirsek kazanabiliriz..

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, takımımızın Euroleague’de oynayacağı Real Madrid karşılaşması öncesi düşüncelerini aktardı. Bu maçta galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyleyen Yalçınkaya, takımın birbirine alışmaya başladığını dile getirdi. GSTV’den Deniz Gülen’in sorularını yanıtlayan Yalçınkaya’nın açıklamaları şu şekilde
Her maça yeni bir başlangıç olarak bakıyoruz. Maalesef bunu geçen dört haftada gerçekleştiremedik. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız var. Vladimir Micov antrenmana katıldı. Austin Daye’in ayak bileğinde bir sıkıntısı var. Belki maçta ondan faydalanamayacağız. Birbirimize alışma süremiz bu nedenle uzuyor. Bu süreci atlatmak için sürekli antrenman ve maç temposu içindeyiz. Umarım taraftarımıza galibiyet armağan ederiz. 
Basketbolcularımızın birbirlerine alışma süresine ihtiyaçları var. Futbolda saha çok büyük taktiksel anlamda organizasyonlar farklı. Basketbolda daha anı yaşayan bir döngü içindesiniz. Pas alışkanlığından pozisyon almaya pek çok denklem var. Bunun da çözülmesi için de zamana ihtiyaç var. 
Benim gördüğüm kadarıyla takım birbirine alışmaya başladı. Real Madrid’i yenip lige de fırtına gibi girmek istiyoruz. Real Madrid çok formda bir takım. Deplasmanda belki de kazanılacak en zor maç… Çok tecrübeli bir organizasyonları var. Sonuçta 40 dakikalık bir basketbol maçı. Parkede neler olacağı bilinmez. Ritim tutturabilirsek kazanıp İstanbul’a dönebiliriz. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.