Bruma: Ekstra çalışmanın karşılığını aldım..

Galatasaray’ın bu sezon deplasmanda attığı 10 golün yedisine doğrudan katkı veren Bruma, Galatasaray Dergisi’nin 161. sayısına konuk oldu. Portekizli genç yıldızımız bu sezonki performansından gelecek planlarına milli takım hedeflerine pek çok soruya içtenlikle cevap verdi.

EKSTRA ÇALIŞMANIN KARŞILIĞI
Gerçekten bu kadar iyi bir girişi ben de beklemiyordum. Evet, çok çalıştım, fark yaratacağımı hissettim ama bu kadar iyi bir başlangıç benim için de sürpriz oldu. Ekstra çalışmanın karşılığını sezona iyi bir giriş yaparak aldım. Şimdi önemli olan bunu devam ettirebilmek.

GÜVEN SON VURUŞLARA YANSIYOR
Bir futbolcu için en önemli konu güvendir. Biliyorsunuz futbolda güven sağlamanın en kolay yolu da sahaya çıkmaktır. İlk dönem çok gençtim, ilk kez yurt dışına çıkmıştım ve devamlı olarak oynayamamıştım. İspanya’da ise forma şansı buldum. Kaliteli rakiplere karşı oynamak da çok önemli... Gelişimin önemli bir parçası diye düşünüyorum. Antrenmanlar çok önemli ama hiçbir şey maç deneyimi ve çıktığınız maçta iyi performans göstermek kadar önemli değil. Galatasaray’da bu dönemde istikrarlı bir şekilde forma giyiyorum ve bu güven bitirici vuruşlara da yansıyor diye düşünüyorum. 

ÇEKİNMEDEN RAKİBİN ÜSTÜNE GİDİYORUM
Biz rakibi nasıl analiz ediyorsak, onlar da bizi analiz ediyor. Etkili olduğumu düşünüyorlar ve bu yüzden de özel önlem alıyorlar. Son maçlarda topu ne zaman alsam, karşımdaki oyuncuya en az bir oyuncu kademe yapmaya geliyor. Bazen bu sayı iki oluyor. Bu durumlara hazırlıklıyım. İlk amacım kendime alan yaratmak. Sonra da çekinmeden onların üstüne gitmeyi deniyorum. Çünkü tereddüt edersem bu benim için dezavantaj olur.

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE
Mutlaka doğru zaman geldiğine ev sahibi olduğumuz maçlarda da gol atacağım. Aslında bunun tesadüf olduğunu düşünüyorum. Çünkü her maçta her türlü atak pozisyonuyla hücum edebiliyoruz. Önemli olan doğru zamanda doğru yerde olabilmek. Daha doğrusu o anı yakalayabilmek. Her şey bir kenara takım kazanıyorsa bence hiçbir sorun yok.

HER MAÇTA GÖSTERMEM LAZIM
Ben hazır olduğumu düşünüyorum ama her maçta bunun göstermem lazım. Bir yandan da “çağrılmalıyım” diye kafamı meşgul etmiyorum. Kendimi daha çok geliştirebileceğim bir dönemdeyim. Hazır olduğumda çağrılacağımı düşünüyorum. Euro 2016 kadrosunda olmamak benim için sürpriz değildi. İyi bir takımımız vardı. Ve ben o takımın şampiyon olabileceğini düşünlerdendim. Bunun için de Tanrı’ya şükürler olsun. 

YETER Kİ TARAFTAR YANIMIZDA OLSUN
Futbolda her şey mümkün. Bize taraftarın inanması bizler için çok önemli. Zor dönemlerden de geçeceğiz. Çünkü lig şampiyonları çok uzun ve birkaç haftada her şey değişebiliyor. Şampiyonluk şansımızın maksimum seviyede olduğunu düşünüyorum. Çünkü iyi bir takımız ve güçlü bir taraftarımız var. Yeter ki yanımızdan olsunlar. İnşallah (Türkçe söyleyerek)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.