Büşra Ün: En büyük hayalim Galatasaray formasıyla sahaya çıkmak..

Geçtiğimiz günlerde kulübümüze katılan, 2009’dan beri tekerlekli sandalye tenis sporcusu ve milli oyuncu olan Büşra Ün, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde GSTV’nin sorularını yanıtladı. Paralimpik Oyunları’na katılan ilk tenisçi olan Büşra, GSTV’den Deniz Gülen’in sorularını yanıtladı:

Rio’da olmak bambaşka bir duyguydu. Uğruna yedi yılınızı verip çabaladıktan sonra hayalime ulaştığım için çok mutluydum. Asıl bundan sonrası önemli. Hep beraber göreceğiz.

Paralimpik oyunlara katılabilmek için ilk 32’ye girmek gerekiyor. Ben dünya sıralamasında otuzuncuydum. Şimdiki hedefim Grand Slam turnuvalara gitmek için ilk sekize girmek. Zor bir hedef ama neden olmasın? Elimden geleni yapacağım.

Engelli olmak aslında sadece küçük bir fiziksel farklılık. Yaşadığımız olumsuzluklar bunu daha büyük hale getirebiliyor. İnsan bir şey ister ve uğruna savaşırsa başarabiliyor. Diğer engelli bireylere söyleyebileceğim evde durmamaları. Dışarıda yapacakları çok şey var. Kendilerine güvensinler…

En büyük hayallerimden biri Galatasaray formasıyla sahaya çıkmak… Küçüklüğümde pazarlardan alınan formalar ve atkılar halen duruyor. Galatasaray sporcusu olmak büyük bir onur olur…

YÖNETİM KURULU DESTEK ÇIKMIŞTI
Sosyal medya hesabından “Galatasaray Tekerlekli Sandalye Tenis Branşı da açsaydı, o formayı giymek için neler vermezdim” diyen Büşra Ün’ün isteğini Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yüce duymuş kendisine hazırlanmasını iletmişti. Yüce, “Büşra, kulübümüz en kısa sürede sizinle iletişime geçecek. Şimdiden hayırlı olsun. Selamlar, sevgiler. En kısa sürede Büşra ile iletişime geçilecek. Hayırlı olsun” demişti.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ise sosyal medyadan, “Bayrağımızı Rio’da temsil eden paralimpik milli sporcu Galatasaraylı gururumuz Büşra Ün ile görüşeceğiz. Galatasaraylılar kardeştir” ifadelerini kullanmıştı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.