Cenk Gönen: Şampiyonluğa inancım tam..

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu’nun 16. haftasında Alanyaspor’u konuk edecek Galatasaray’da Cenk Gönen basın mensuplarının karşısına geçti.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Cenk Gönen, “Alanyaspor karşılaşması ligin zirve takipçisi olarak bitirmek için fırsat… Bunu yapacak güce ve potansiyele sahibiz. Yeter ki bu gücü ve potansiyeli sahaya yansıtalım” diyerek sözlerine başladı. Cenk’in basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar şöyle;

HER MAÇTA OYNAYACAK GİBİ HAZIRLANIYORUM
Galatasaray bünyesindeki profesyonel bir futbolcu olarak bana verilen görevi en iyi şekilde yapmak için sorumluyum. Bunun bilincindeyim. Sakatlık, ceza ya da kupa maçı gibi durumlarda en iyi şekilde bu formayı terletmeliyim. Her maçta oynayacak gibi hazırlanıyorum. Az forma şansı bulsam da bu sayede zorluk yaşamıyorum.

HEDEFİM SEVİYEMİ KORUYUP GELİŞTİRMEK
Göztepe’de 2004’te başladığım kariyerime 2005’ten beri Süper Lig’de devam ediyorum. Hedefim konumumu koruma ve geliştirmek. İleride belki de Avrupa’da ülkemi temsil etmek.

BUGÜNE KADAR YENİLMEDİK
Olabiliyor… Golü takımca yersiniz. Gol yediğim maçlarda hiç kaybetmemişiz. Sahada kaldığım sürede kendime 10 üzerinden puan verip, bunu tutturmaya çalışıyorum. Bugüne kadar da tutturduğumu düşünüyorum.

KALİTELİ OYUNCULAR GELİŞİME KATKI SAĞLIYOR
Hepsi kaliteli oyuncular. Yeteri kadar konsantre olmazsanız herkes sizi zorlar. Onlarla çalışmak gelişimize büyük katkı sağlıyor.

AYRI AYRI İSİM VEREMEM
Birçok kaleciyi beğeniyorum. Volkan, Harun gibi… Severek takip ettiğim isimler. Spesifik olarak bir isim veremem.

ŞAMPİYONLUĞA İNANCIM TAM
Öncelikle Galatasaray’ın hedefi bulunduğu tüm organizasyonlarda en üst seviyede olmak… Fark kapanıyor bu da bizim elimizde. Kalitemizi sahaya yansıtırsak fark tamamen kapanacaktır. Şampiyon olacak kadroya sahibiz. Buna inancım tam

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.