Ergin Ataman: Euroleague şampiyonu olmuş gibi...

Fenerbahçe’nin önceki gün Galatasaray’ı 85-80 yendiği basketbol derbisinin yankıları başka bir boyutta sürüyor. Maçın ardından Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Volkan Demirel’in, saha içinde eşlik ettiği şarkı ve bu şarkıya tribünlerden Galatasaray’a yönelik küfür eklenmesi ile Galatasaraylı Göksenin Köksal’ın bildirisi tartışılıyor. 

Her Fenerbahçe-Galatasaray maçının odaktaki ismi Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, salonda yaşananları ve bununla ilgili yorumunu Hürriyet’e anlatırken ilgi çekici ifadeler kullandı.. 

ŞAMPİYON GİBİ SEVİNDİLER
Ben, maçın ardından Obradovic ve hakemleri tebrik edip gittim. Bu küfür olayını canlı olarak görmedim. Ancak daha sonra videodan izledik. Tabii ki bu maçta Fenerbahçe’yi zorladık. Onun için de neredeyse Euroleague şampiyonu olmuş gibi sevindiler. Maç bitimi, futbol takımı kaptanlarının görüntüsü bunun kanıtı. Coşkuyu paylaşabilirler. Bağlı bulundukları kulüp için her şeylerini ortaya koyabilirler. Ancak sınırlara dikkat edilmesi gerekiyor. Hassas bir toplumdayız.

VOLKAN COŞKUYU ABARTMIŞ
Bence Volkan coşkusunu abartmış ve sınırını da aşmış. Çok da uzatılacak bir şey yok. Bu yeni değil. Geçen maç bitiminde çalınan müziği de unutmadık. (Çalgıcı karısı). O müziği de Volkan çaldırmadı herhalde. Bunun altındaki temel yerlere bakmak lazım. Fanatizm artık öyle boyutlara geldi ki, oyunculara da sıçramaya başladı. Bu çok tehlikeli. Bu fanatizmi yaratan da yönetimler. Ben Volkan’ın bu görüntülerinin bilinçli olduğunu düşünmüyorum. O coşku içinde bilinç altından çıkan bir hareket olarak görüyorum.

MELİH’İN EFENDİLİĞİNE YAKIŞTIRAMADIM
Melih gibi düzgün, terbiyeli, efendi bir sporcunun milli takımdan arkadaşı ve eski milli takım hocasını ima etmesi her şeyden önce ayıp bir kere. Üzüldüm ve şaşırdım. Volkan için dediklerim burada da geçerli. Fanatizm oyunculara sıçramaya başladı. 

Ataman, Göksenin’in, Melih’e ‘milli takım hocası Ergin Ataman olsa bunları diyebilir miydin’ demesine ise Ataman, “Orası beni ilgilendirmiyor” karşılığını verdi.

ABDİ İPEKÇİ’DE OLSA TARİHİ FARK YAPARDIK
Yenilmemizin nedenlerinden biri de psikolojik. 5 yıldır rakip sahada maç kazanamıyor olmamız, yorulmamız ve Fenerbahçe kadar kadro derinliğimizin olmaması gibi faktörleri sıralayabiliriz. Aynı zamanda saha avantajı ile Fenerbahçe’nin baskısından dolayı çok top kaybettik. Fenerbahçe de, ezeli rakibine karşı 15 sayı geriye düşünce ekstra efor sarfetti. Dixon’un kalitesi ve çok zor 2 üçlüğü ile maçı kaybettik. Bu basketbolu Abdi İpekçi’de oynasaydık, Maccabi maçının benzeri bir fark olurdu. Bu mücadele ile takım olarak şampiyonlukta olacağımızı gösterdik.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.