İlk maçta avantajı aldık..

2017 CEV Cup'a 16’lı Finaller’den başlayan ve İsviçre ekiplerinden VFM Fanches-Montagnes ile eşleşen Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, turun deplasmanda oynanan ilk maçından 1-3’lük galibiyetle ayrıldı. Takımımız turun ikinci maçında VFM Franches-Montagnes takımını 24.01.2017 Salı günü Burhan Felek Voleybol Salonu’nda konuk edecek.

Karşılaşmaya serviste Seda ile etkili başlayan ve ilk setin iki teknik molasına da önde giren takımımız, ikinci teknik molanın ardından rakibine yakalandı. Hücumda Jack ile direnmeye çalışan Ataman hocanın öğrencileri savunmada sorun yaşayınca seti 25-23 kaybetti.

İkinci sete iyi başlayan taraf takımımız olurken, baştan sona kadar hakimiyetimizde geçen seti takımımız 15-25 kazanarak maça eşitliği getirdi. Üçüncü set karşılıklı sayılarla başlarken ilk teknik molaya geride giren kızlarımız, bu dakikadan sonra sete ağırlığı koydu ve Leys'in etkili oyunu ile ikinci teknik molaya 11-16 önde girerken seti de 17-25 kazanarak karşılaşmada 1-2 öne geçti. 

Karşılaşmanın son setine Leys'in servis turuyla etkili başlayan takımımız, ilk teknik molaya 1-8 önde girdi. Rakibinin direncini tamamen kıran takımımız, oldukça etkili oynadığı ve tüm takımdan verim aldığı seti 13-25; karşılaşmayı da 1-3 kazanmayı başardı.

Galatasaray: Seda (20), Centoni (17), Jack (14), Leys (10), Gamze (6), Aslı (5), Ruseva (4), Güldeniz (1), Ezgi (-), Nihan (L)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.