Jan Olde Riekerink: Gelecek yıllar için güçlü bir yatırım..

Galatasaray'da bu sezonun en çok tartışılan isimlerin başında gelen Jan Olde Riekerink, transfer tercihleri hakkında açıklamalarda bulundu. Soccervision'a konuşan Riekerink, Garry Rodrigues ve Ahmet Çalık'ın alınmasının bir strateji olduğunu belirtirken, 23-28 yaş grubundaki oyunculara bakarak gelecek yıllar için planları olduğunu belirtti. Hollandalı teknik adamın açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Garry Rodrigues tanıdığım bir oyuncu ve son yıllarda çok hızlı bir gelişme gösterdi. Zaten Galatasaray'daki ilk maçlarında da oldukça başarılıydı. Ahmet Çalık'da şu an Türkiye'deki en yetenekli savunmacılardan bir tanesi. 23-28 yaş grubundan oyuncular almanın önemli olduğunu biliyorum ve bu yaştaki isimler ileride Galatasaray'ın geleceğini sağlam bir şekilde inşa edeceklerdir. Umarım bende bunun bir parçası olurum, çünkü burada keyifle çalışıyorum. İstanbul güzel bir şehir, insanlar yardımsever ve cana yakınlar.

Muhtemelen son ana kadar çekişmeli bir lig olacak gibi görünüyor. Sonunda mutlu sona ulaşanın biz olacağından eminim. İki ezeli rakibimiz ile kendi sahamızda oynayacağız ve bu bizim çok büyük bir avantaj. Bu derbiler ayırca çok özel bir buluşma ve futbol tutkusu en üst seviyede oluyor. Galatasaray'ın 25 milyon taraftarı var ve bu Hollanda'da neredeyse hiç bilmediğimiz bir duygu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.