CEV Challenge Cup: Galatasaray dörtlü finallere göz kırptı!

CEV Challenge Cup'ta mücadele eden Galatasaray HDI Sigorta erkek voleybol takımı çeyrek final turunun ilk maçında İsrail ekibi Maccabi Tel Aviv ile deplasmanda karşılaştı. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada 19 sayı ile oynayan Bartman'ın hücumdaki etkin performansıyla sahadan 3-0'lık net galibiyetle ayrılan Nedim Özbey'in öğrencileri, dörtlü finallerin kapısını aralamış oldu.

Mücadelenin ilk sayılarda gelen servis hatalarımız ve avantaj topta yaşadığımız anlaşmazlık gibi basit hatalar tempomuzu bulmamızı zorlaştırdı. Ev sahibi ekip Maccabi, smaçörleri Dos Santos’un servis turunda 6-3 öne geçti ve bloğumuza hata yaptırarak teknik molayı 8-4 üstünlükle karşıladı. Maccabi blokta ve hücumda hatalar yaptı; Emin’in blok sayısıyla rakibimizi 9-9’da yakaladık. Bir süre seti geriden takip ettik; teknik molaya 16-14 geride girdik. Emin’in hücum sayısıyla 18-18’de beraberliği bulduk; Halil’in hücum sayısıyla sette ilk defa öne geçtik ve Maccabi mola aldı (18-19). Setin son bölümünde daha etkin hücum ettik. 22-23’de file hatası yaptık; sette durum 23-23 oldu. Maccabi pas hatası yaptı ve seti 23-25 kazandık. 

İkinci sete rakibimize hata yaptırarak başladık (0-1). Halil’in arka alandan hücum sayısıyla oyuna devam ettik (1-3). Köşelerden çapraza hücumda etkili olan Maccabi, hücum hatamızla yine Dos Santos’un servis turu avantajını yakaladı. Ancak Halil’in hücum sayısıyla bu avantajın uzun sürmesine izin vermedik (6-5). Blok hatası yaptık ve teknik molaya 8-6 geride girdik. Bartman’ın hücumuyla sette durum 8-8 oldu. Zeminde yaşanan sorun nedeniyle oyun kısa bir süre için durdu. Islak zeminin silinmesinin ardından set devam etti. İbrahim’in blok sayısıyla 11-12 öne geçtik. İkinci teknik molaya 14-16 önde girdik. Moladan Emin’in servis sayısıyla döndük; ev sahibi ekip mola aldı (14-17). Servis karşılama hatası yapan Maccabi Tel Aviv 18-21’de mola aldı. Hücumda hatalar yaptık ve 22-23’de mola aldık. Moladan Bartman’ın kritik hücum sayısıyla döndük (22-24). İlk set sayısı avantajımızı kaçırdık ve ikinci molamızı aldık (23-24). Seti Bartman’ın sayısıyla 23-25 kazandık ve setlerde 0-2 öne geçtik.

Üçüncü sete İbrahim’in hücum sayısıyla başladık. File üstü mücadelede topu akıllıca kullanan Hüseyin’le seti 1-4’e getirdik. Servis turunda olan Bartman bir de ace buldu; Maccabi mola aldı (1-5). Emin’in penaltı topla aldığı sayı seti 2-7’ye taşıdı. Blok hatası yapan Maccabi karşısında teknik molaya 3-8 önde girdik. Moladan dönüşte file hatası yaptık (3-9). Pozisyon hatası yapan Maccabi’nin haksız ancak sürekli itirazları nedeniyle oyun durdu (4-9). Oluşan farkı koruyarak sette ilerledik. Maccabi’nin servis hatasıyla sette durum 8-14 oldu; Yasin oyuna girdi Halil kenara geldi.  Setin ikinci teknik molasını 10-16 üstünlükle karşıladık. Servis karşılama hatalarımızla Maccabi farkı azalttı; mola aldık (15-17). Maccabi hücum hatamızın üzerine sette beraberliği yakaladı (18-18) ve blok hatamızla 19-18 öne geçti. 20-18’de mola aldık. Yasin’in hücum sayısı ve ardından gelen Hüseyin’in blok sayısıyla sette durum 21-21 oldu; Maccabi de ikinci molasını kullandı. Maccabi moladan arka alandan hücum sayısıyla döndü (22-21). File üstü mücadeleyi kazanan Tuia seti 23-23’e taşıdı, ardından bir de hücum sayısı aldı (23-24). Servis ve blok hatalarımızla set uzadı (25-25). Seti 25-27, maçı 0-3 kazandık.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.