CEV Cup | Kızlar ilk maçta avantajı elde etti!

2017 CEV Cup 16’lı finallerinde eşleştiği VFM Franches-Montagnes takımını her iki maçta da mağlup ederek CEV Cup 8’li finallerine yükselen Galatasaray, CEV Cup 8’li finallerinde eşleştiği Slovenya ekibi Nova KBM Branik Maribor takımını turun ilk maçında Burhan Felek Spor Salonu’nda konuk etti.

Karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan taraf kızlarımız olurken ilk teknik molaya takımımız 8-4 önde girdi. Teknik molanın ardından Sloven ekibi karşılaşmaya ağırlığını koyarken ikinci teknik molaya Maribor 15-16 önde girdi. Son anları büyük çekişmeye sahne olan ilk seti Galatasaray 25-23 kazanmasını bildi. 

İkinci sete hızlı başlayan taraf Galatasaray olurken ilk teknik molaya kızlarımız 8-4 önde girdi. İlk sette olduğu gibi rakibinin oyunun içine dahil olmasına izin vermeyen Ataman hocanın öğrencileri ikinci teknik molaya da 16-10 önde girdi. Setin sonlarında rakibinin kendisine yaklaşmasına izin vermeyen takımımız seti 25-19 kazanarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sette rakibinin direncini tamamen kıran Galatasaray ilk teknik molaya 8-3 önde girerken; ikinci teknik mola da kızlarımızın 16-9 üstünlüğü ile geçildi. Setin kalan kısmında çok rahat bir oyun oynayan Galatasaray seti 25-15; maçı da 3-0 kazanarak 23 Şubat 2017 tarihinde Slovenya'da oynanacak rövanş öncesinde büyük avantaj elde etti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.