Kur farkında zarar 30 Milyon TL

Habertürk'ten Erhan Kaan Adıgüzel'in haberine göre; Süper Lig'deki tüm kulüplerde olduğu gibi Galatasaray yönetiminde  de sezon başındaki bütçe planlaması dövizdeki hızlı artışın etkisiyle altüst oldu. 18 futbolcusuna maç başılar ve primler hariç toplamda 32 milyon 300 bin Euro net maaş ödemek zorunda olan Sarı-Kırmızılılar, bu para TL’ye çevrildiğinde büyük zarar etti.  Kadrodaki mevcut oyuncuların çoğuyla güncel kur üzerinden mukavele yapan Galatasaray, yaz aylarında 3.3 civarında seyreden Euro’nun şu anda 4 TL olması nedeniyle zora girdi.

Sezona başlarken 18 oyuncusuna toplamda 106 milyon 590 bin TL ödemeyi planlayan Dursun Özbek şimdi toplam 131 milyon 990 bin TL ödemek zorunda kalacak. Böylece kasadan 25 milyon 400 bin TL civarında fazladan para çıkmış oldu. Maç başı ücretlerle bu rakam 30 milyon TL’yi aşıyor.

BONUSLAR EL YAKTI 
Oyuncularına maç başılarını ve primlerini de Euro üzerinden ödeyen Cimbom’un, buradan da kaybı büyük oldu. Sneijder’a her yıl verilen 1.6 milyon Euro imza parasının yanı sıra Bruma’nın 2 maça daha çıkarsa alacağı 300 bin, De Jong’un 8 maça daha çıkması halinde alacağı 250 bin Euro toplamda 2 milyon 150 bin Euro’nun daha kasadan çıkmasına yol açacak. 

Sarı-Kırmızılılar, ekstradan yaklaşık 1.7 milyon TL fazla ödeme yapacak. 18 oyuncuya 3.5 milyon Euro civarında maç başı ödeme yapan yönetim, buradan da yaklaşık 2 milyon 750 bin TL zarar etti. İkinci yarıdaki maç başı ödemeleriyle bu rakam daha da artacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.