ü Adnan Öztürk: Galatasaray iyi yönetilmiyor! - FCN Blog

Adnan Öztürk: Galatasaray iyi yönetilmiyor!

25 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mali Genel Kurul öncesinde mevcut yönetim eleştirilmeye devam ederken, Galatasaray'da bir dönem başkan adayı olan Adnan Öztürk açıklamalarda bulundu. Kulüp olarak tarihin en başarısız dönemlerinden birisini geçirdiklerini belirten Öztürk, mevcut yönetimin herhangi bir planı olmadığını belirtti. Adnan Öztürk'ün açıklamalarının tamamı şu şekilde..

GALATASARAY İYİ YÖNETİLMİYOR
Galatasaray’ın iyi yönetilmediğini tüm genel kurul üyelerinin daha iyi görmesi için sadece mali tabloyu gözler önüne seriyorum. Galatasaray için asrın utancı olan bu sene, UEFA’da yasaklı duruma düştüğümüz zaman sevgili başkan olması gereken bir açıklama yaparak 1 Lira bile olsa şirketi kârâ geçireceğini söyledi. Bu sözün karşılığı 187 milyon Lira zarar oldu! Bu bilançoyla UEFA ile durumumuzun ne olacağı herkesin malumu

DOĞRULARI KONUŞAN BİR YÖNETİME İHTİYACIMIZ VAR
Yapılan hovardaca harcamalar bizi bitirdi. Şu anki krizi Riva ve Florya’yı satarak aşmaya çalışıyorlar. Gün kurtarılabilir ancak sonraki 10 yıl ne olacak, bir plan yok. Bu şekilde bütçeyle bir yere varmak imkansız. Galatasaray’ın bir felsefesi var ve bütçe hazırlarken buna uyulmalı. Gayrimenkul satışı, amatör branşlar, futbol, basketbol, satış, pazarlama... Kısaca bütçe hazırlarken her işten zarar etmeyi planlayarak yola çıkarsan, bu felsefenin zaten dışına çıkmış olursun. Galatasaray’ın önünde denk bütçe uygulamaktaki engel ne! Yönetime gelenlerin politikaları, çekememezlik, hamaset ve dedikodular bizi bu günlere getirdi. Genel kurul üyeleri bu duruma ne zaman dur diyecekler! Doğruları konuşan ve yapan bir Galatasaray Yönetimi istiyorum.

PROFESYONEL VE AMATÖR BRANŞLAR AYRILMALI
Öncelikle Dursun Başkan’ın cesur olması gerek. Bu kafayla gidilirse değil Özbek serveti, Hilton serveti bile yetmez. Maddi zorluğa düşmenin ayıp olmadığını, ayıp olanın maddi zorluğa düşünce zengin gibi yaşamaya çalışmak olduğunu bilmek gerekiyor. Futbol ve basketbol zarar etmeyecek şekilde stratejik olarak planlanmalı. Erkek basketbol profesyonel yapılmalı. Profesyonel dalların gelirleri birbirlerine karıştırılmamalı ve amatör branşların hedeflerinin belli olması gerek. Amatörler de gerçekten amatör olmalı. 

Amatör dalların amacı gerçek Galatasaray felsefesindeki gibi Atatürkçü gençler yetiştirmek olmalı. Yabancı amatör sporcuya tahammülüm yok. Galatasaray camiası devşirme sporcu kabul etmez. Amatör branşlarda başarı, şampiyonluklarla değil olimpiyatlara gönderebildiğiniz sporcu sayısıyla ölçülmelidir. Milyonlarca lira harcanarak yapılan transferler benim gözümde sadece geleceğe yatırım yapmaktır. Bu transferler karşılığında ne alındığını hesaplamak basit! Toplasan 1 saat top oynamamış futbolcuların maliyetlerini alt alta toplarsan denklemin yanlış insanlara, yanlış yatırımlar olduğu ortaya çıkar. Yüzde 80 verimle oynayan bir futbolcuya ödenen paralar doğru bir yatırımdır.

(Fanatik)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.