Chedjou: Asıl derbi Fenerbahçe maçı!

Galatasaray'ın son sezonlarda tartışılan Kamerunlu futbolcusu Aurelien Chedjou Fransız basınına bir röportaj verdi. Türkiye'deki futbol taraftarlığını daha önce hiçbir yerde görmediğini dile getiren Chedjou, Türkiye'deki asıl derbinin Fenerbahçe'ye karşı oynandığını söyledi. Chedjou'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde... 

BORDUM'A GİDİYORUM YİNE ORADALAR
Lille'den geldim. Ki orda taraftar takıma ve oyunculara yakındır. Ama burda bu iş tam bil çılgınlık. Türkiye'de her yerde taraftarlar karşılıyor. Avusturya'ya, Almanya'ya hazırlık maçlarına gidiyorsunuz yine aynı manzara. Londra'ya maça gidiyorsunuz yine taraftarlar orada. İki günlük izniniz var ve Bodrum'a gidiyorsunuz orada bile taraftarlar var. Ben böyle bir şey daha önce yaşamadım.

ŞÖFÖRÜMÜN KIZI MAÇA GELMİYOR
Sokağa çıktığım andan itibaren artık bana hayat yok! İmzalar ve birlikte fotoğraf çekilmelerle geçiyor zaman. Şöförüm Galatasaraylı. Onun kızı ise Beşiktaşlı. Kaç kez bizim maçlara davet ettim. 10 yaşında bir kız her seferinde beni geri çevirdi 'Ben Beşiktaşlıyım. Gelemem. Sadece kendi takımımın stadına giderim' diyerek teklifimi reddetti. Futbol burada boşanmalara bile neden oluyor.

WEBO VE TELEFON İTİRAFI
Beşiktaş maçı da derbi maçı ama asıl derbi Fenerbahçe'ye karşı oynanıyor. Bu yılın olayı. Polisler bile çalışmayı bırakıyor. Fenerbahçe'ye karşı hata yapmaya hakkınız yok. Çok kötü bir sezon geçiriyor olabilirsiniz ama bu maçı kaybedemezsiniz. Bu bir savaş. Vatandaşım Webo Fenerbahçe'de oynadığı sırada derbi haftası birbirimizi hiç aramıyorduk. Sinirlerimin tavan yaptığı bir hafta oluyor. Ufak bir hatanız bile affedilmez. Ama gol atarsanız efsane olursunuz.

İSTANBUL'DA HERKEİN İNANCINA SAYGI VAR
İki gün iznim olduğunda Boğaz'da tekneye binmeye gidiyorum. Orada İstanbul'u farklı bir açıdan görüyorsunuz. Ziyaret edecek pek çok yer var. 20 milyon insanın yaşadığı köprülerle iki kıtanın birleştiği bir şehir. 24 saat yaşayan bir şehir. Terör saldırıları ve radikal örgütlerle yurt dışı medyada Türkiye için kötü bir imaj çiziliyor. Ancak sizi temin ederim ki son derece açık ve rahat bir şehir. Ben katolik bir hristiyanım ve soyunma odasında bununla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Müslümanlar cuma günü ibadete gidiyor. Bununla ilgili idmanlarda düzenleme yapılıyor, saygı duyuyoruz. Noel gelince hristiyan futbolcular evlerinde vakit geçirebiliyor ve idmanlara katılmaları konusunda tolerans gösteriliyor.

(Milliyet)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.