E-Spor | Galatasaray LoL takımı küme düştü!

Kulüp tarihinde bu yıl ilk kez E-Spor branşında mücadele eden Galatasaray LoL takımı, yer aldığı Şampiyonluk Ligi'nde mevsimin 6.haftasında Team Galakticos ile karşılaştı. Rakibi karşısında vadiden 2-0 mağlup ayrılan Galatasaray E-Spor takımı aldığı bu mağlubiyetle 7 puanla son sıraya demir atmış oldu. Şampiyonluk Ligi'nde ilk kez mücadele eden takımımız küme düşmeyi garantileyen ilk takım oldu.

Team Galakticos 1-0 Galatasaray Esports
İlk karşılaşmanın yasaklama seçim ekranında GAL tarafı açıkta kalan Graves’i ilk seçimden kilitlerken orta koridora Syndra’yı aldı.  Alt koridorda ise bu sezon ligimizde ilk kez seçilen Tristana seçimi geldi. GS cephesi ise hasara dayalı ve kitle kontrolü az olan bir kompozisyona giderek üst koridora Fiora’yı, ormana ise Kha’Zix’i alarak tank olarak sadece Tahm Kench’e kaldı. Erken oyunda k0u’nun üst koridorda karşı baskın sonucu Kha’Zix’i düşürerek aldığı ilk kan sonrasında oyun kontrolü GAL lehine dönmeye başladı. İlk kanı alarak güçlenen k0u, orta koridor ağırlıklı olmak üzere baskınlara yöneldi ve yaptığı bütün baskınlarda skor çıkardı. k0u’dan gelen bu üstünlüğü yaptığı rotasyonlarla objektiflere de dönüştüren GAL, henüz dakika 16’da alt koridor inhibitörünü düşürdü. 19. dakikada iki takım arasında 10 bine yakın altın farkı oluştu.  İki Dağ Ejderi’nin de etkisiyle üst koridordan kuşatmaya girişen GAL, alt koridordan gelen süper minyonların Nexus kuleleri üzerindeki tehlikesini fırsat bilip üst ve orta koridor inhibitörlerini de düşürdü. 21. dakikada orta koridordan kuşatmaya girişen GAL, rakibine ne kule ne de skor vererek toplamda 12 bin altın farkıyla ilk maçı rahat kazandı.

Team Galakticos 2-0 Galatasaray Esports
İkinci karşılaşmada Varus iki takım tarafından ne yasaklandı ne de seçildi. Mavi tarafta olan Galatasaray, ilk maçtaki kitle kontrolsüz kompozisyonun tersine, Nautilus, Syndra ve Ashe seçimlerine gitti. Galakticos ise ilk maçtaki kompozisyonun benzerini yaparken sadece Syndra yerine Orianna değişikliğini yaptı. Dakika 8’de k0u’nun rakip kırmızı güçlendirmeyi alma isteği ikiye iki değişimle sonuçlandı. Syndra ikide iki yaparken karşılığında Orianna ve Tristana da birer skor aldı. Dakika 10’da üst koridordan ilk kuleyi düşüren GAL, hemen ardından dört kişilik rotasyonla henüz 11. dakikada üst koridor ikinci kulesini de düşürdü. Erken oyunda GAL’in kule rotasyonuna cevap vermek isteyen GS, rakibini hep bir adım geriden takip etti. 13. dakikada GAL alt koridordan GS ikinci kulesini de düşürmeyi başardı. Dakika 22’de orta koridorda Decagon Moon’un son derece amatörce yakalanıp öldürülmesinin ardından Ashe de düşürüldü. Bu pozisyonun ardından Baron Nashor’u alan GAL, orta ve alt koridor inhibitörlerini düşürdü. 25. dakikada sona eren oyunda GAL 15 skor alırken sadece 2 skor verdi. İki takım arasında göze çarpan en büyük farklılıklar iki ormancı arasındaydı. k0u ikinci maçta da takımı adına fark yaratan isim olurken Decagon Moon haritada hiçbir varlık gösteremedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.