E-Spor | Şampiyonluk Ligi'ne veda ediyoruz!

Kulüp tarihinde ilk kez E-Spor branşında takım kuran ve Şampiyonluk Ligi'nde mücadele eden Galatasaray League of Legends takımı yer aldığı Kış Mevsimi'nde normal sezonun son haftasında Team Aurora ile karşılaştı. Rakibi karşısında vadiden 2-0 mağlup ayrılan Galatasaray League of Legends takımı böylelikle Şampiyonluk Ligi'ne resmen veda etmiş oldu.

Sezon içerisinde ilk olarak antrenör değişikliğine giden Galatasaray E-Spor takımı, devam eden sekansta neredeyse her hafta bir başka oyuncuyla vadiye çıkarak istikrarsız görüntüsünü sürdürdü. Son hafta oynanacak olan karşılaşmalar öncesinde üst koridor oyuncusu Broken Blade'i ormancı rolüne çeken ve üst koridor mevkisine de Crimson ile anlaşan takımımız, sezon içerisinde kadrosuna kattığı Adaniel'in sözleşmesini feshetmişti. Ancak sıkıntılar bunlarla da bitmedi.. Takıma geçtiğimiz hafta mental koç olarak katılan Zenith ile ormancı rolüne getirilen Decagon Moon’un sosyal medya hesaplarında takımın eski ormancı rolündeki oyuncusu Kanani ile girdiği tartışma sonrasında üç ismin ceza alması Galatasaray E-Spor takımı adına işleri iyice arap saçına çevirmişti.

Dursun Özbek'in yeğeni Serhat Özbek'in takım yöneticiliği yaptığı Galatasaray E-Spor takımı kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Şampiyonluk Ligi'nde kalabilmesi adına son hafta oynayacağı SupperMassive ve Team Aurora karşılaşmalarında vadiden 4 puanla ayrılması gerekiyordu. Ancak sezon başından beri süregelen başarısız ve istikrarsız performans takımın Şampiyonluk Ligi'ne veda etmesini sağladı.

TEAM AURORA 2-0 GALATASARAY
İlk oyunda mavi tarafta yer alan Team AURORA, artık Atom’la özdeşleşmeye başlayan Shen’i üst koridora alırken alt koridorda Kalista & Braum ikilisini seçti. Galatasaray Esports ise Crimson’a Gragas’ı seçerken Broken Blade için Nidalee’yi kilitledi. Dakika 4’te Nidalee ve Graves arasında nehrin üst tarafında yaşanan çatışmaya orta koridorlar da dahil oldu ve Nida’yı düşüren Ryze ilk kanı aldı. Dakika 9’da Nidalee’nin karşı ormanda  yakalanması ikiye birlik AUR lehine takasla sonuçlandı. Dakika 12’de alt koridora Gragas’ın da ışınlan kullanmasıyla rotasyon yapan GS, ilk kule kanını elde etti. Erken oyunda Nidalee hiçbir varlık gösteremezken Graves ise haritanın her yanında boy gösterdi. Oyunun AUR lehine kırılma anı dakika 22’de yaşandı. Baron bölgesinde takım halinde olan GS, Graves ve Braum’u düşüremedi. Pozisyonun devamında ise GS önce üç üyesini, sonra ise Baron’u kaybetti. Nashor güçlendirmesine sahip olan ekip, alt ve üst koridor inhibitörlerini düşürdü. 29. dakikada orta koridordan da inhibitörünü de alan AUR, 30. dakikada ilk oyunu kazanmayı bildi.

İkinci karşılaşmada GS tarafı dürtme kompozisyona giderek kitle kontrolü sınırlı şampiyon seçimleri yaptı. Üst koridora Maokai’yi alan ekip, orman ve orta koridora ilk maçtaki gibi Nidalee ve Jayce seçimlerinde bulundu. AUR ise, yasaklanmayan ve açıkta kalan Graves’i Taikki’nin ellerine bir kez daha bıraktı. Orta koridorda ise React için Ahri seçimi yapıldı. Oyunun henüz başında Broken Blade’in kargaları almasını istemeyen AUR, buraya üç kişiyle bir baskın yaptı ve Nidalee’nin ormanı dönmesini zorlaştırmaya çalıştı.  Oyunda ilk kan ise dakika 4’te Zergsting’in Jayce’e yaptığı orta koridor ziyareti sonrasında geldi. İlk kule kanı da AUR lehine 10. dakikada geldi. Erken oyunda ilk oyundakine benzer bir senaryo yaşandı. Taikki adeta haritanın her yerindeydi, Broken Blade ise oyunun büyük kısmında ormanda vakit geçirdi. AUR hem mikro oyunda çatışmalarda hem de makro oyunda objektifler başarılı bir performans gösterdi. 27. dakikada üst koridorda yaşanan takım savaşı, GS’nin oyuna dönmesini sağladı. Maokai’nin yakalanmasının ardından başlayan takım savaşında GS cephesi başarılı bir koordinasyon göstererek  rakibinden üç oyuncuyu katletti. Hemen ardından Nashor’u alan GS, 29. dakikada orta koridor inhibitörünü düşürdü.  36. dakikada orta koridorda yaşanan kaotik takım savaşında GS nişancısı ve üst koridorunu kaybetti. Bunu fırsat bilip Nashor’u katleden AUR, 39. dakikada orta koridordan kuşatmaya yöneldi. Yakaladıkları Maokai ve Nidalee’yi düşüren AUR, 40. dakikada oyunu sonlandırarak Galatasaray’ın düşmesine kesinleştirirken kendilerininse ikinci sıraya çıkmasını sağladı.

Maç yazısı 5mid.com'dan alıntılanmıştır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.