ü Selçuk İnan: Kötü oynayana küfür mü edeceğiz? - FCN Blog

Selçuk İnan: Kötü oynayana küfür mü edeceğiz?

Ali Sami Yen Arena'da oynadığımız ve sahadan 3-2'lik galibiyetle ayrıldığımız Gençlerbirliği karşılaşmasında galibiyette başrol oynayan kaptan Selçuk İnan, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Takım olarak iyi mücadele ettiklerini ve hedeflerinden uzaklaşmadıklarını belirten Selçuk İnan, galibiyetin yanı sıra spor medyasına ithafen bazı açıklamalarda bulundu. Selçuk İnan'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Enteresan bir maç oldu. Son iki hafta son dakikada attığımız gollerle kazanıyoruz. Her maç zor. İyi takımlar var. Zor da olsa maçı kazanmak güzel. Hedefimiz devam ediyor. Zor da olsa 3 puanı aldığımız için mutluyuz. Frikik pozisyonunda aslında Podolski de vurabilirdi. Topun başlında ufak bir toplantı yaptık ve benim vurmama karar verdik. Vurmadan önce gol olarağını hissetmiştim. Allah’a şükürler olsun kazandık.

Galatasaray Kaptanı olarak bir şeyler söylemek istiyorum. Son zamanlarda yaşadığımız olaylar var. Aramızda da konuşuyoruz. Bugün “Öfkeyle değil saygıyla güzeldir futbol” pankartıyla sahaya çıktık. Biz futbolcuyuz, televizyon programları yapan abilerimiz var. Bizi her zaman eleştirebilirler. Onların işi bu. Benim onlardan ricam, insanları yönlendirebiliyorlar. Futbol bir oyundur, güzel bir oyundur. Bunun zevkini almamız, bunu insanlara aşılamamız lazım. Taraftarlık küfrederek hesap sormak anlamına gelmiyor. Bunu hep belirtmeliyiz. Alt liglerde birçok arkadaşım var. Onlarla da konuşuyorum. Bunu bizden rica ediyorlar. Biz özel bir iş yapıyoruz, bunun farkındayız. İnsanları mutlu etmek istiyoruz. Golü attığımda annem için babam için arkadaşlarım ve taraftarlarım için sevindim. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Genelleme yapmak istemem ama alt liglerde yaşanan o kadar şey var ki anlatsam inanamazsınız. Hepimizin duyarlı olması lazım. Tüm TV programcılarından insanları yönlendirmelerini, futboldan zevk almalarını tavsiye etmelerini istiyorum. Bir insan birine küfredemez. Nasıl bir insan maç kaybettiğinde küfür edebilir ki! Taraftarlık bu değil. Ben de futboldan sonra taraftar olacağım. Sinemada filmi beğenmediğinizde küfredemezsiniz, beğenmeyip çıkarsınız. Bir takım şampiyon oluyor. Diğerleri devamlı küfür mü yiyecek? Biz sesimizi duyurabiliyoruz ama alt liglerdekiler öyle değil. Benim Galatasaray Kaptanı olarak ricam bu. Taraftarları sevindirmek için de her şeyi yapıyoruz. Ama her şeyin belli bir noktası var. O noktadan sonrası taraftarlıktan çıkıp insanlığa giriyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.