Sözleşme görüşmeleri Genel Kurul'dan sonra!

Skorer'in haberine göre; Galatasaray yönetimi 25 Mart’ta kongre üyelerinin onayını alırsa, dört starının sözleşmesini uzatmak için harekete geçecek. Bu nedenle genel kurul üyeleri kadar futbolcular da kongreyi dört gözle bekliyor. Kısacası takımın yıldız isimleri Fernando Muslera, Armindo Bruma, Lionel Carole ve Yasin Öztekin'in geleceğini mali genel kurul belirleyecek.

Galatasaray’da 25 Mart sadece başkan Dursun Özbek ve yönetiminin kaderini değil, sözleşme imzalatılması düşünülen futbolcuların durumunu da belirleyecek. Sarı-kırmızılılarda Muslera, Bruma, Yasin ve Carole’ün sözleşmelerinin 25 Mart’ta yapılacak kongreden sonra masaya yatırılacağı belirtildi. Buradaki bütçenin onaylanmasının ardından oyuncularla görüşmeye başlanacağı ifade edildi.

Galatasaray’da tartışmasız en çok sevilen isim olan ama aldığı 3 milyon 575 bin euro ve maç başı 20 bin euro ile Sneijder’den sonra en fazla kazanan isim durumundaki Muslera’nın sözleşmesinin 2021’e kadar uzatılması isteniyor. Yönetim de Uruguaylı eldivenle anlaşarak 1 numarada sorun yaşamamayı amaçlıyor.

Galatasaray’da yine zam ve yeni sözleşme bekleyen bir diğer isim Bruma... Portekizli’nin sözleşmesi de yine önümüzdeki yıl bitecek. Sarı-kırmızılılar, Bruma’nın 1.1 milyon euroluk ücretine iyi bir zam yapıp uzun vadeli bir sözleşme yapmak istiyor. Kongreden sonra genç futbolcunun menajeriyle pazarlıkların başlayacağı bildirildi.

Yine sezon başında  zam isteyen ve 2018’te sözleşmesi bitecek Yasin Öztekin’in durumu da kongreden hemen sonra ele alınacak. Yönetim 1.1 milyon euro olan Yasin’e belli miktarda zam yapacak. 2019’da sözleşmesi biten ve 700 bin euro kazanan Carole de zam bekleyen diğer bir futbolcu... Bu oyuncunun durumu da kongreden sonra masada olacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.