Ergin Ataman'dan flaş sponsorluk açıklaması!

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, geçen sezon EuroCup şampiyonluğunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ettiklerinde, Cumhurbaşkanı tarafından önerilen projeyi Akşam gazetesinden Kenan Karcı'ya anlattı ve Galatasaray'ın büyüme modelinin F.Bahçe-Doğuş modeli gibi bir birleşmede olduğunu söyledi. Ergin Ataman'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde..

TÜRK TELEKOM İLE BİRLEŞME GÜNDEME GELDİ
Geçen yıl EuroCup'ı kazandıktan sonra özellikle Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettiğimizde toplantıda 'Türk Telekom'la bir birleşme sağlanabilir mi?' diye bir sondaj yapıldı. Fakat bu daha sonra hiç gelişmedi. Cumhurbaşkanımız da buna sıcak yaklaştı ama onun bunlarla uğraşacak hali de yok. Bunu geliştirecek olan Türk Telekom ile bizim yönetim olacaktı ama olmadı. Böyle bir temas oldu. Ben ciddi bir çaba sarf ettim. Ama karşı taraftan bir şey gelmedi. Biz G.Saray olarak bunu istiyoruz ve birleşmeye açığız.

BAŞKANIMIZ KÜÇÜLMEYİ İSTEMEZ
Şimdi G.Saray 15 bin kişilik salon yapacak. Bu G.Saray'ın önümüzdeki dönemde basketbolda geri adım atmayacağının göstergesi... Başkanımız Dursun Özbek basketbolu ikinci plana atmayı düşünse böyle bir salonu yapmaz. Camia takıma destek vermeli... Küçülmek çözüm değil, doğrusu kaynak yaratıp daha da büyümek olur.

6 MİLYONLUK BİR AÇIK VAR
Bizim bu seneki toplam bütçemiz her şey içinde vergiler dahil, yaklaşık 12 milyon dolar. 6 milyon dolarlık bir gelir var. 6 milyon dolarlık bir açığımız oluşuyor. F.Bahçe'de bu açığın 2-3 kat fazla olduğunu tahmin ediyorum.

SÜREKLİ PARA KONUSU RAHATSIZ EDİYOR
Bizim hedefimiz şampiyonluk. G.Saray'da geçen yıl da futbol takımımız sonuca ulaşamadı ligde ama biz EuroCup'ı kazanarak camiaya bir moral verdik. G.Saray'ı ayakta tuttuk. Sürekli olarak Galatasaray'da basketboldaki harcanan paranın konuşulması beni çok rahatsız ediyor.

ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUZ
Şampiyonluğa inanıyoruz. Taraftar desteğine ve morale ihtiyacımız var. EuroCup'ı alırken çok büyük bir sinerji vardı. Yönetim, taraftar, sporcu hep birlikte inandık ve kazandık. Şimdi bu kay bolmuş gözüküyor. İhtiyacımız olan tek şey bunun geri gelmesi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.