Faruk Süren: Ben olsam alkışlardım!

2000 yılında UEFA Kupası’nı alan Galatasaray’ın başında başkan olarak yer alan Faruk Süren’den kulübe ağır eleştiriler geldi. Beşiktaş’ın elenmesinin ardından dün sarı-kırmızılı kulübün resmi twitter hesabından, “Tarih bir kere yazıldı” paylaşımına tepki gösteren Süren, yaptığı açıklamada, yayınlanan mesaj için “Yersiz bir gönderme” yorumunda bulundu.

BİR TÜRK MARKASI
Süren, “Galatasaray’ın bu kupayı almasının üzerinden 17 sene geçmiş. Cim-Bom başta olmak üzere hiçbir Türk takımı bu başarıyı tekrarlayamamış. Kendi ayıbımızı başkasına nazire yaparak örtemeyiz. Beşiktaş bir Türk markasıdır. Bu başarıyı elde etse alkışlardım” dedi.

Süren, uluslararası seviyede rakipleriyle rekabet halinde olmalarının doğal olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Önemli olan Galatasaray olarak sen bu rekabette neler yaptın? Geçmişe bakarak avunmak yerine yeni başarılar kovalamalı ve rakiplerinizi kıskandırmalısınız.

HENÜZ DAVETİYE YOK
Bilindiği gibi Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren, Beşiktaş ile birlikte, Lyon’da oynanan ilk karşılaşmaya gitmiş, siyah-beyazlıların başkanı Fikret Orman ve diğer yöneticilerle birlikte tribünde yerini almıştı. UEFA Kupası’na ulaşan tek başkan olan Süren’in bu tavrı futbol camiasında büyük takdir toplamıştı.

Süren son olarak 17 Mayıs tarihinde kulübün düzenleyeceği UEFA Kupası programıyla ilgili kendisine davet gelmediğini de belirterek, o tarihde yurt dışında olacağını söyledi.

ÖZBEK KIZDI
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş’ın Lyon’a elenmesinin ardından dün kulübünün sosyal medya hesabından yapılan UEFA Kupası paylaşımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

(Fanatik)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.