Igor Tudor: Yeni sezonda çok radikal değişiklikler olacak..

Galatasaray'da teknik direktörlük görevi altında 2.ayını tamamlayan 39 yaşındaki Hırvat teknik adam Igor Tudor bu akşam saatlerinde TRT Spor'a konuk oldu. Göreve geldiği günden itibaren bir takım sorunlarla karşılaştığını ve bu sorunları takım içerisinde çözdüklerini belirten Hırvat teknik adam gelecek adına da planlarını dile getirdi. Igor Tudor'un açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Buraya geldiğimde benim için önemli olan mücadeleye hazır bir takım görmekti. Elbette problemler vardı. Bütün sorunları kamuyouna açıklayamam. Bu sorunları içimizde çözmemiz lazım. Ciddi bir aşama kaydettik. 2-3 ay içinde bir takım alıp zirveye çıkarmak o kadar da basit değil. Amacım mantaliteyi değiştirmek. Taktik, sistem önemli ama en mühim olan mantalite. Eğer bir yerde çok rahat bir ortam varsa performans düşük oluyor. Bu teknik direktör ve oyuncular için de geçerli. Burada olduğum için söylemiyorum. Burayı seviyorum ve çok mutluyum. Türk insanları için sadece pozitif şeyler söyleyebilirim. İstanbul müthiş bir şehir.

Başakşehir bu sezon sürpriz bir çıkış yaptı ve ilk 2'de yer aldılar. Bu durum ne kadar kaliteli olduklarını gösteriyor. İyi koşan, savunma yapan bir takım. Uzun zamandır birlikte oynuyorlar. Onların bir limiti var. Limitlerini zorlayacağız ve onları yenmek için oynayacağız.  

Hücum futbolunu çok seviyorum. Takım savunmasını önce iyi yapmak lazım. 11 oyuncuyla takım savunmasını yapmaktan bahsediyorum. Günümüzde modern futbolu izlediğinizde, Liverpool maçını izledim mesela.. Futbolcuları milyon euro kazanıyorlar ama 9 kişiyle kendi ceza sahalarında savunma yapabiliyorlar. Diğer örnek Atletico Madrid. Diego Simeone, çok büyük bir kulüp haline getirdi.

Sistem konusunda henüz karar vermedim. Bir sistemin diğerinden daha iyi olduğunu sanmıyorum. İstediğimiz oyuncuları aldıktan sonra ona göre bir sistem ayarlayacağım. Oyuncu kalitesine göre de buna karar vermek gerekiyor. Josue, antrenmanlarda müthiş çalıştı. Düşünce yapısını değiştirdi ve bu da sahaya yansıdı. Karakterini çok seviyorum. Bir çok futbolcuya şans sundum. Bu fırsatları değerlendirmek onların elinde. 

Yeni sezonun planlamasını yapmak işimizin bir parçası. 2 aydan az bir süre kaldı. İlgili birimlerimizle yeni sezon için konuşuyoruz. Ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Ayrılan futbolcular olacak. Kaliteli, özellikli oyuncular arıyoruz. Amacımız yeni sezonda şampiyon olan bir takım oluşturmak. Şu anda bütün pozisyonlar için oyuncu bakıyoruz. Çok önemli değişiklikler yapacağız. Bizim yeni sezondaki ilk hedefimiz şampiyon olmak. Böyle bir takım oluşturmak zorundayız. 2 sezondur şampiyon olamıyoruz. Şampiyon olmalıyız. 

Futbolu geliştirmek için en iyi konu altyapıdır. Eğitimi geliştirmek zorundasınız. Böyle bir ülkede bunu yapmamak imkansız. Türk oyuncular da yetenekli. Belli bir noktaya gelmek için altyapıya önem vermelisiniz. Yabancı kuralını değiştirmek amatörlük olur. En az 2 sezon önce bunun belli olması gerekiyor.

Dipnot: Açıklamaların bir kısmı Ajansspor'dan alıntılanmıştır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.