İnan Kıraç devreye giriyor!

Fotomaç gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da muhalefet önümüzdeki hafta iç sahada oynanacak Fenerbahçe derbisinin sonucuna odaklandı. Başkan Dursun Özbek'in, derbinin kaybedilmesi halinde olağanüstü seçim kararı alabileceğini hesaplayan muhaliflerin başkan adayı ise belli oldu: Muharrem Yılmaz!

Uzun süredir Özbek'e rakip olacak güçlü bir isim arayan İnan Kıraç'ın eski TÜSİAD Başkanı ve SÜTAŞ'ın sahibi olan Yılmaz'ı ikna ettiği belirtiliyor. İkilinin geçtiğimiz günlerde Tarabya'daki ünlü bir balıkçıda buluştuğu ve liste çalışması yaptığı kulislerde konuşuluyor. Tek sorun Muharrem Yılmaz'ın 2018 mayıs ayında yapılacak olağan seçimde aday olmak istemesi. Ancak Kıraç'ın liseli olan Yılmaz'ı erken bir seçim için de ikna edebileceği vurgulandı. 

MUHARREM YILMAZ KİMDİR?
2 Ağustos 1957'de Bursa'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin İktisat dalında yüksek öğrenimini tamamladı.[1] Babası Sadık Yılmaz’ın kurduğu Sütaş’ta üniversitede okurken çalışmaya başladı. 1989 yılında şirketin genel müdürü, 2005 yılında ise babası Sadık Yılmaz'ın vefatı üzerine yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. 

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 17 Ocak 2013'te gerçekleştirilen 43'üncü olağan genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığı görevine seçildi. 4 Haziran 2014'te sahibi olduğu Sütaş A.Ş.'nin Karacabey'de bulunan fabrikasında ki işten çıkarmalar ve işçilerin düzenlediği grevler'in TÜSİAD'ın itibarına zarar verdiği gerekçesiyle görevinden istifa etti. Ayrıca, TÜSİAD'ın kuruluşundan beri görevi başında istifa eden ilk başkan oldu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.