Oktay Mahmuti'den çarpıcı iddialar!

Türk basketbolunun en önemli antrenörlerinden olan ve Yenilmez Armada'nın başında iki sezon kalıp önemli başarılar elde eden Oktay Mahmuti, Karar gazetesinden Hakan Akar'a çarpıcı açıklamalarda bulundu... Son olarak ligde 2 yıl Darüşşafaka’yı çalıştıran, geçtiğimiz sezon sonunda ise Yeşil-Siyahlı ekiple yollarını ayıran deneyimli hoca, kendi kariyeri ve Galatasaray ile ilgili çarpıcı sözler söyledi.

Geçtiğimiz sezon Darüşşafaka Doğuş'un başından ayrılan ve daha sonrasında takım çalıştırmayan Mahmuti, "Bu seneyi dinlenerek geçirmeye karar verdim. Ayrıldıktan sonra 1-2 yurt dışı görüşmem oldu ancak gerçekleşmedi. Yoğun tempo sonrası bu süreçte fırsat bulup ailemle daha çok zaman geçirdim." dedi.

Ergin Ataman'a yönelik eleştiriler hakkında "Ben hep basketbol üzerine konuşmayı seven bir adamım ama ne yazık ki son dönemde oyunu değil, saha dışı olayları konuşuyoruz. İnsanlar bu kavga ve tartışma ortamından sıkıldı ve bundan çok zevk aldığını düşünmüyorum. Yaşanan sürecin bir an önce atlatılması gerekiyor. Spor ortamı kavga ortamı haline getirilmemeli. Biz kavga ile mücadeleyi karıştırıyoruz biraz." açıklamalarında bulunan Oktay hoca, gelecek sezon takımın başına geçeceği iddiaları için ise "Varsayımlar üzerine konuşmayı ben hiçbir zaman doğru bulmadım ama şu da bir gerçek; Galatasaray’dan hiç kimseyle görüşmedim. Bazen maçlara gitmek istiyorum. Ama sadece Galatasaray’ın maçlarına değil. Bu dedikodular çıkacak diye gitmiyorum." dedi.

Galatasaray yönetiminden bir teklif gelmesi ihtimaline açık kapı bırakan Oktay Mahmuti, "O zaman yaşadığım şeylerle bugün arasında fark var. O dönemden bugüne kadar değişmeyen tek şey Galatasaray ve taraftarı." derken Galatasaray'dan ayrılık süreci ile ilgili de "Ben Galatasaray’da belki kariyerimin en güzel iki senesini yaşadım ancak o yalan ortamı ben hiçbir insana yakıştıramam. O seviyelere gelmiş bir takım insanların şaşırtan davranışlarını hala aklım almıyor. Ben profesyonelim, gittiğim hiçbir yerde kapıyı sırtımla kapamadım. Ancak orada son dönem yaşadığım çirkinlikleri de kariyerimde hiçbir zaman yaşamadım." açıklamalarını yaptı.

Ayrılık sürecinde yaşadığı çirkinliklerin sorulması üzerine "Yalan ve iftira. Oraya giderken de ayrılırken de başım dikti. Bence en önemli zenginlik de bu. Orada şunu öğrendim; bazı insanların günaydın dedikleri zaman bile gün olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Çok acı bir şey gerçekten. Profesyonel ortamda her zaman size uymayan şeyler olabilir ama bunun etiği vardır. İnsanlar birbirinin yüzüne baktığı zaman ne olursa olsun her şeyi söylemese de yalan söylememelidir." sözlerini dile getiren Oktay hoca Galatasaray'ın başındayken Real Madrid'ten teklif aldığını ancak bunu reddettiğini açıkladı. "Galatasaray’da ilk senemde Real’den yine çağırmışlardı ve burada kalacağıma söz verdiğim için kulübümde kalmıştım. Sonra gördüm ki bu sözü kimse değerlendirmiyor. Ben de mi böyle hareket etmeliydim diyorum şimdi kendi kendime. Belkide bir daha böyle kulüplerden teklifler gelmeyecektir bunu bilemiyorsunuz."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.