ÖZEL | Göksenin Köksal: Unutulmaz bir andı!

Galatasaray Odeabank, geçen yıl bugün Eurocup finali ikinci maçında evinde konuk ettiği Strasbourg'u mağlup edip "Türk olmayan takımları yenmek" amacını tekrarlayarak bir kez daha Türkiye'ye Avrupa kupası getiren takım oldu.

Bu tarihi başarının yıl dönümünde biz de takımımızın önemli isimlerinden biri olan Göksenin Köksal ile o geceyi konuştuk. "Futbolda alınan UEFA kupasından sonra basketbolda bunu tekrar Galatasaray gerçekleştirdi. Bu bizim için inanılmaz bir duygu." diyen Göksenin, o günle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. 

Bu başarının kendisi için yerini "Benim için özellikle Galatasaray'ın çocuğu olarak, alınan bu kupanın; tarihe yazılan bu takımın içerisinde olmak ayrı bir yerde. Küçüklükten beri bunun hayalini kurardım." sözleriyle açıklayan Göksenin, maç sonrası soyunma odasında yaşananları ise "Maçtan sonra unutamayacağımız anıydı soyunma odası. Tarih yazmıştık ve inanılmaz sevinçliydik hala aklımdadır o anlar." şeklinde anlattı.

Maç öncesi ve maç sırasında tribünlerin büyük desteğini sorduğumuzda, taraftarımızı altıncı adam olarak tanımlayan Göksenin Köksal,  "Bizim kupayı almamızdaki en büyük etkenlerden bir tanesi de büyük Galatasaray taraftarıdır.. Maç öncesi yapılan koreografilerle, maç sırasında söylenen marşlarla bizim sahadaki altıncı adamımız oldular. Her zaman oldukları gibi inanılmazlardı. Avrupa tekrardan en büyük taraftarın Galatasaray'da olduğunu görmüş oldu." dedi.

Maçtan önce galibiyetten emin olduklarını söyleyen ve maç içinde bundan şüphe duymadıklarını dile getiren başarılı oyuncumuz, "Biz maç öncesinde de kazanacağımızın bilincindeydik. Kendi taraftarımız önünde rahat bir şekilde tabi ki. Maç sırasında da buna inandığımız zamanlar oldu fakat son anlara kadar aslında biz  önde olmamıza rağmen skor olarak yakalayamasalar bile yaklaşmışlardı. Ama dediğim gibi kazanacağımızdan emindik." dedi. 

Üçüncü çeyrekte attığı sayıları ve yaptığı skor katkısını sorduğumuzda ise Göksenin Köksal "Benim için kariyerim açısından en önemli karşılaşmaydı sonuçta. O atmosferde savunmanın yanında takıma skor anlamında da destek oldum. Böyle büyük bir maçta şut sokup taraftarımızla o coşkuyu yaşamak paha biçilemez, anlatılamaz bir duygu. Her anı aklımda." diyerek müthiş geceyi tekrardan anımsattı.
***
FCN BLOG ÖZEL HABERİDİR 
KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.