Paper Moon grubu heyecan yarattı!

Derbide alınan yenilgiyi Galatasaray camiasının önemli isimleri bir arada izledi... Fotospor'un haberine göre; basında ''Paper Moon grubu'' diye bilinen Abdürrahim Albayrak, Faruk Süren, Fatih Altaylı ve Ali Dürüst karşılaşma sonrasında büyük üzüntü yaşadı. Gelecek yıl yapılacak kongrede Galatasaray başkanlığına adaylığını koyacağını açıklayan Albayrak ile aday olacağı konuşulan Süren'in uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelmesi ''beklenen adım atılıyor'' şeklinde yorumlandı. Toplantı ile ilgili dışarı hiçbir bilginin çıkmaması ise meraklandırdı.

DURSUN ÖZBEK'TEN NAKİT 126 MİLYON TL
Camia Dursun Özbek'in istifa ederek Galatasaray başkanlığından ayrılmasını bekliyor... Fakat mali kriterler bunun olmasının imkansız olduğunu ortaya koyuyor. Şu ana kadar değişik kalemlerde Galatasaray'a toplamda 126 milyon TL borç veren Özbek, bankalardan ve faktoring şirketlerden alınan değişik krediler için 242 milyon TL'lik kefalet vermiş durumda.

Aktif Bank, DenizBank ve Ziraat Bankası, Galatasaray kulübüne Özbek'in şahsi kefaletiyle kredi verirken özellikle başkanlığa aday olacak kişinin bu üç bankayı ayrı ayrı kendi şirketinin kefaleti için ikna etmesi gerekiyor. Özbek'in yerine adaylığını koyacak Başkan adayının ayrıca Özbek'in cebinden ödediği 126 milyon TL'yi de tek kalemde ödemek zorunda.

UEFA'nın finansal fair-play kuralları gereği kulüplerin eski başkanlarına borcu olamıyor. Özbek kulüpten alacağını hibe etmemesi durumunda Galatasaray'ın, Avrupa Kupaları'na katılma ihtimali de ortadan kalkıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.