Ahmet Özdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu..

Galatasaray’da devrim için kum saati işlemeye başladığını ve Sarı-Kırmızılı kulübün bu süreçten çok iyi bir şekilde çıkacağını ileri süren eski yönetici Ahmet Özdoğan Karar gazetesinden Hakan Akar'a sert açıklamalarda bulundu. İşte Özdoğan’ın çarpıcı sözleri...

Fenerbahçe derbisiyle başlamak gerekirse...
Bizim yöneticilik dönemimizde 10 gün önceden bilet satışı başlar ve bir günde biterdi. Geçtiğimiz Galatasaray-Fenerbahçe derbisine ise herkes çok rahatça bilet bulabildi. Tribünlerde de büyük boşluklar yaşandı derbi maç olmasına rağmen. Artık taraftar maçlara gitmek istemiyor çünkü Galatasaray rekabet gücünü kaybetti. Ezeli rekabetlerimiz olmamaya başladı. Mali anlama hiç girmeyelim çünkü orada tarihi rekorlar kırdı Dursun Özbek.

Ne gibi rekorlar?
Gelirlere baktığınızda Galatasaray tarihinin en düşük seviyesinde. Borçlar ciddi bir şekilde artmakta. Sportif alanlarda en önemli şey başarıdır. Eğer siz başarı getiremiyorsanız seyirci düşer. Seyirci düştüğü zaman sponsor olmaz, sponsorunuz olmadığı zaman da gelirler düşer ve iyi transfer yapamazsınız. Mesele bu pasif daireden çıkmak.

Çözüm öneriniz nedir?
2018 yılında Adnan Öztürk’ün adaylığını destekliyorum açıklaması yaptı Dursun Özbek. O zaman sportif anlamda ciddi başarısızlık olduğu için önümüzdeki yılı da kaybetmeme adına seçimi 2017’de yapalım. Taraftarımız Özbek’in gitmesini istiyor. Özbek’i istemeyen taraftarın olduğu bir yerde, seyirci ve kombine sayımızın aşağı düşeceği için başarı beklemek mümkün değil. Taraftar ve Özbek arasındaki problemi daha fazla uzatıp Galatasaray’a zarar vermemek lazım. Benim önerim şu; Özbek 2017’de seçime gitmeyecekse Sportif AŞ’yi Adnan Öztürk’e teslim etsin. Hem 1 sene önceye almış oluruz hem de kombine ve seyirci sayısı artmış olur.

Olası seçimde siz aday olacak mısınız?
Benim için mühim olan şey Galatasaray. Galatasaray’ın başarısını düşünen ve daha iyi noktalara gitmesini isteyen hedeflerim olduğu için Adnan Öztürk’ün adaylığını desteklerim.

Genel Kurul’da eleştirilere rağmen Dursun Özbek’e üyelerden destek çıktı ve yönetim ibra edildi…
Galatasaray daha önce Adnan Polat sürecini yaşadığı için ibra etmeme olayı artık zor yaşanır. Özbek sorulan soruların hiçbirine cevap vermedi genel kurulda. Ancak Dursun Özbek’in 2017 bütçesi olarak getirdiği bütçe kabul edilmedi. Değerli arkadaşlarımla hep birlikte getirdiğimiz denk bütçe getirildi. Bu Galatasaray tarihinde bir ilktir. Galatasaray kendi bütçesine sahip çıkmıştır.

Özbek döneminde yaşanan hoca değişikliği ve şimdi ise tartışılan hoca Tudor var… Bir yandan ise Lucescu iddiaları tekrar gündemde. Bu kadar sık hoca değişimi?
2 yıl içinde 5 tane hoca değiştirdi Dursun Özbek. Burada istikrarı sağlamak mümkün değil. Futbolcular zaten söylüyor bunu. Podolski, 'Bu kadar hoca değiştirip istikrar sağlamamız mümkün değil' dedi. İstediğiniz hocayı getirin, o hoca da 3 ay sonra gitmek zorunda kalır.

5 sene sonra Galatasaray ilk defa bir sezonu kupasız tamamlıyor…
Son yılların rekor yönetimi ve rekor başkanı. Sportif başarısızlığının sonucunun bu olacağı belliydi. Bu da bir rekor Dursun Özbek için.

Son 6 hafta ama Galatasaray’ın Avrupa şansını nasıl görüyorsunuz?
Maç bitmeden Galatasaray’da umut bitmez. Doğru bir organizasyon yapılsa önümüzdeki sezonun en büyük şampiyonluk adayı Galatasaray olur. Futbol aklı ve futbol anlayışı sayın Özbek kardeşler olunca başarısızlık kaçınılmaz oluyor. Rekabet kalmadı. Ezeli rekabetlerin hepsi bitti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.