Çinlilerden 500 milyon dolar!

Hürriyet gazetesinden Mehmet Arslan, bugünkü köşe yazısında çarpıcı iddialarda bulundu. Dursun Özbek'in geçtiğimiz günlerde yayınlanan röportajında "Çinliler G.Saray’ı almak üzere gayri resmi bir teklif yaptı ama ben kabul etmedim." açıklaması ile ilgili detaylar veren Arslan, teklif edilen parayı da açıkladı. Arslan'ın yazısından o kesim ise şu şekilde...

Özbek, Çinlilerin, Galatasaray’ı satın almak istediğini ancak kendisinin bu teklife hayır dediğini açıkladı. Ama bunun dışında ser verip sır vermedi. Teklif nasıl ve kimler tarafından getirildi ve daha da önemlisi ne kadar teklif edildi?

Özbek bu konuda suskun kalmayı tercih etti. Ama detaylı bir araştırmayla bu sorulara kısmen de olsa bir yanıt bulabildim. Önce ilk sorudan başlayalım, teklif bir Türk vatandaşı aracılığıyla Galatasaray’a iletilmiş. İsmi bende saklı. Ama kaynağım açıklanmasını istemediği için bu ismi vermem doğru olmaz.

İkinci sorunun yanıtına gelince. Bu konuda net bir rakama ulaştım. 500 milyon dolar... Ama bu 500 milyon dolarlık teklifin karşılığına, tam olarak ne anlama geldiği bilgisine şu an için ulaşamadım.

Öyle ya, G.Saray Spor Kulübü’nün neredeyse bu kadar borcu var. O borçlar ne olacak? G.Saray, Çinliler’e satılacaksa, kuşkusuz 500 milyon dolardan çok daha fazla eder. O zaman geriye bir seçenek kalıyor, Çinliler hisselerin ancak bir kısmını alacaklar. Ama yönetme yetkisine de sahip olacaklar.

500 milyon dolarlık teklif ancak bu bakış açısıyla mantıklı hale gelebilir.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.