Emlak Konut'tan gelen para borçlara gidiyor..

Galatasaray’da çok tartışılan borçlar konusunda son rakamlar ortaya çıktı. 25 Mart’ta düzenlenen Mali Genel Kurul’da kulübün borcu 338 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Divan Kurulu öncesinde son tablolar güncellendi ve borcun 218 milyon dolara gerilediği belirlendi. Sarı-kırmızılılar, Riva arazisi için gelen ilk ödeme sonrasında borcunu önemli ölçüde azalttı.

Mali genel kurul için hazırlanan raporlarda, Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesi için Milli Emlak’la yapılan anlaşmadan gelen 342 milyon liralık ilk ödeme yansıtılamamıştı. Şimdi bu ödeme dikkate alındı ve 120 milyon dolarlık bir düşme sağlandı. Galatasaray’da Riva ve Florya’nın değerlendirilmesi kapsamında Milli Emlak ile yapılan anlaşmaya göre önümüzdeki aylarda kulübün kasasına 500 milyon lira daha girecek. Bu bedelin önemli bir kısmının borçlara, bir kısmının da takımın yeniden kurulmasını sağlayacak şekilde transfere ayrılması bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.