Ergin Ataman: Federasyon bu camiaya saygısızlık yapamaz!

Basketbol Süper Ligi'nde normal sezonun 28.haftası kapsamında erteleme maçında deplasmanda Darüşşafaka Doğuş ile karşılaşması beklenen ancak Volkswagen Arena'da yeşil-siyahlı rakibinin yanı sıra TBF'nin hakemleriyle de mücadele eden Galatasaray Odeabank'ta baş antrenör Ergin Ataman maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda bu kadar kötü hakem üçlüsüyle ilk kez karşılaşıyorum. Bu kadar çifte standartın uygulandığı; Daçka’nın yaptığı teknik ve sportmenlik dışı faullerin hiçbirinin çalınmadığı için ben en sonunda isyan ettim. Bana verdikleri teknik haklıdır ama aynı şekilde bize çalınan faul sonrası Blatt de saha içine girip isyan ediyorsa ona da teknik vermelisin, gidip sohbet etmeyeceksin. Ben de buna itiraz ettim. Üç hakeme de dedim ki bu yabancı hayranlığını bırakın herkese eşit davranın. Bizim açımızdan sıralamayı değiştirmeyecek bir maçtı ancak iyi mücadele ettik. Federasyonun Galatasaray’a hem yönetim olarak hem de hakem tayini olarak daha saygılı davranması gerekiyor. Galatasaray’a karşı Darüşşafaka’ya tanınan bu imtiyazı anlayamadım. Gerek maç içi yönetimde gerek maç öncesinde federasyonun verdiği kararlarla. Galatasaray bu ülkenin en büyük spor kulübü arkasında ve 20 milyon taraftar var. Galatasaray sahipsiz değildir. Bugün Türkiye’de Galatasaray basketbol takımına veya Ergin Ataman’a karşı bir ön yargı varsa Türk Sporu bitmiş demektir.

Ligde tuhaf şeyler oluyor, normal şartlarda bu maçı Pazar günü oynayacağımız söylendi bize ancak daha sonra yönergeye göre Darüşşafaka’nın önce Anadolu Efes ile olan erteleme maçını oynayacağı ardından bizle oynayacağı söylendi. Sonra bir anda maç Çarşamba gününe alındı. Federasyona gelen baskıyla bu maçı Pazar gününden Çarşamba gününe alıyorsanız ve bu maçı yönergelere aykırı bir şekilde oynatıyorsanız bizim hazmedemeyeceğimiz şeyler var. Siz Galatasaray’a bunu yapamazsınız. Galatasaray çok büyük bir camia. Tekrar ediyorum bu maç Darüşşafaka Doğuş takımının Anadolu Efes ile oynadıktan sonra oynanması gerekiyordu. Bu yüzden maça itiraz ettik. Türkiye yönergelerle yönetiliyor ve geçen sene kadın takımımız bu sebeple hükmen maç kaybetti.

*Ergin Ataman'ın maç sonu basın toplantısı TrendBasket'ten alıntılanmıştır.

1 yorum:

  1. Bu maçta yapılan tek şey çifte standart. Adamın formasını çekiyor hakemler devam diyor. Tek kelime ile rezillikti. Bunun yanında Daçka kenar yönetiminin gerçek yüzünü bu maçta gördük. Tek kelime ile rezillik.

    YanıtlaSil

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.