Jackson Martinez hazır, Galatasaray'ı bekliyor!

Kadrosuna yıldız bir golcü takviyesi yapmak isteyen Galatasaray bombayı patlatıyor. Hürriyet'in haberine göre Galatasaray, Jackson Martinez'in transferi konusunda kulübü ile bedelsiz kiralama konusunda anlaşmaya vardı.

Şubat 2016'da Çin'in Evergrande Guangzhou Kulübü'ne tam 42 milyon euro bonservis bedeli karılığında transfer olan Jackson Martinez aslan oluyor. 2 aydır Galatasaray'ın ilgilendiği Kolombiyalı golcünün transfer pazarlığı büyük ölçüde bitti. Şu anda Portekiz'de bulunan Martinez Galatasaray'ın teklifine 'evet' dedi, sağlık taraması için davet edildi.

Yapılan görüşmelerde Çin kulübü Guangzhou da şartlarını sunup 1 yıllık kiralama formülüne onay verdi. Buna göre Martinez Galatasaray'a bedelsiz kiralanacak. Yıllık maliyeti 10,5 milyon euro olan yıldız golcüye 2017/2018 sezonu için Çin kulübü 6 milyon euro verecek. Galatasaray ise 30 yaşındaki golcüye 4,5 milyon euro yıllık ücret ödeyecek. 


Bu transferde imzaların henüz atılmamasındaki neden ise Dursun Özbek. Yıldız golcüsünün son dönemde yaşadığı ağır sakatlık Dursun Özbek'i düşündürüyor. Özbek, ''Martinez çok iyi bir golcü ancak son dönemde önemli sakatlıklar yaşamış. Ya sakatlanırsa'' ifadesini kullanırken, 30 yaşındaki oyuncu tedavisininin tamamlandığını ve iyi olduğunu belirtip tüm testlere girebileceğini söyledi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.