ü Levent Nazifoğlu: Seçim camiaya zarar getirir.. - FCN Blog

Levent Nazifoğlu: Seçim camiaya zarar getirir..

Bir dönem Galatasaray'da bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Levent Nazifoğlu, dün gün içerisinde Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlarken, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Levent Nazifoğlu'nun açıklamalarının tamamı şu şekilde..

İMZA KAMPANYASINA DESTEK VERMEDİM
İmza kampanyasına destek vermedim. Basında ilk defa böyle bir haber çıkmıyor. Benim yönetim kurulunda sevmediğim, oraya layık görmediğim insanlar var. Ama seçimin Galatasaray’a zarar getireceğini düşünüyorum. Bence seçim Galatasaray’a çok büyük bir zarar getirir. Seçim kararı alınsa 45 günlük bir süre olacak. Transfer dönemi kaybolacak. Başkanın koyduğu bir para var. Onları geri almaya çalışacak. Başkan herhalde geri dönüşümünü hesaplamıştır. Bayağı bir ortalık karışır. Bence bu durum sakıncalı.

Umarım Galatasaray başarılı olur. Gidenler ve gelenler çok önemli. Gitmesi gerekenleri yollayabilecekler mi? Alınması gerekenleri alabilecekler mi? Tabi burada biraz da şans lazım. Yoksa başarılı olabilirler, niye olmasınlar? Galatasaray’da olmasından rahatsız olduğum kişileri tekrar söylemek istemiyorum. Herkes biliyor zaten. Temcit pilavı gibi bunları konuşmaya gerek yok. Başkana da gerekli raporları verdim. Onun için çok fazla konuşmaya gerek yok. Gerisi başkanın takdiri.

TEKNİK DİREKTÖR KONUSU
Igor Tudor’u o zaman da söyledim. Az da olsa şampiyonluk şansımız vardı. Yeni bir hoca geldiğinde 3-4 haftalık bir kayıp olacağını hoca gelmeden söylemiştim. Kötü bir teknik direktör olduğunu düşünmüyorum. 1 ay kadar birlikte çalıştık. Kendi kurduğu ve çalıştırdığı bir takımla başarılı olacağına inanıyorum. Göreve devam edip edemeyeceğini bilmiyorum. Yeni bir teknik direktör geliyor, eski hocanın sistemiyle oynadığı zaman niye hoca alıyorsunuz? Yeni sisteme geçtiğinde ise eldeki malzemeyle yapman gerekeni yaparsın. Elinde ne malzeme varsa onunla yemek yaparsın. Kadro o sisteme uymadı demek ki.

Abdullah Avcı ile görüşülüp görüşülmediğini gerçekten bilmiyorum. O yönetim kurulunun kararıdır. Tekrar yönetici olarak dönmeyi düşünmüyorum. Ama hayat çok yeni şeylere gebe olabiliyor. Onun için temkinli konuşuyorum. Benim başkanlığa adaylığımı açıklamak gibi durumum yok. Süreyi dolduran herkes başkan adayı olabilir. Fakat benim böyle bir düşüncem yok. Ayrıca Mehmet Özbek’in futboldan sorumlu olmasıyla ilgili fikirlerimi başkana açık açık anlattım. O da başkanla benim aramda kalsın. 

Fatih Terim, Galatasaray’ın bütün başarılarında olan bir isim. Milli Takım’da yer alan bir hocanın adının sürekli anılmasını çok doğru bulmuyorum. Başkanın halini de en iyi Faruk Süren anlar. Ona daha çok yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Fakat o da kendisinin takdiridir.

SNEIJDER'İ AŞAĞILAYAMAZSINIZ
Hem sistem hem de teknik direktör değiştiği zaman futbolcular bir pozisyon almaya çalışırlar. Bence onun bir sıkıntısı oldu. Sneijder’in hiçbir zaman tepkisi olmadı. Tudor geldikten sonra da Sneijder ile konuştuk. Bu hoca niye geldi, diğeri niye gitti diyecek bir durumu yok. Wesley Sneijder’in 1 yıllık kontratı daha var. Sneijder’i yok sayamazsınız. Oynadığı zaman takımı yukarılara taşıyan bir oyuncu. Yılda 5.5 milyon Euro gibi bir para alıyor. Siz ona git dediğiniz zaman gidecek mi? Ayrıca Türkiye’de mutlular. Eğer görevde olsaydım sorulara açıklıkla yanıt verirdim. Bir gerçek var ki; Sneijder’in yollanabilmesi kolay bir şey değil. Onun istemesi, onu transfer edecek takımların istemesi gerek. Bugün git derseniz, gelecek sezonun parasını da vermeniz lazım. Ayrıca, Sneijder’i de aşağılamamak gerek. Şahsi fikrim olarak söylüyorum. O tip oyuncuları aşağılamamak lazım.

Galatasaray’ın 65 milyon Euro gibi bir limitimiz vardı. O limit kalktı bildiğim kadarıyla. Ama UEFA yeni bir limit getirir mi bilemem. Ama başkan da bütçe bulursa, Balotelli ya da başka yıldızlar neden olmasın. Ben şu anda yetkili bir kişi değilim. Saygısızlık yapmam istemem. Gelecek sezon takımın ne kadar başarılı olacağı gelecek veya gidecek kişilere bağlı. Umarım bunu başarırlar. Taraftar skora bakar. Topun çizgiyi geçip geçmemesine bağlı. Eğer başarılı olurlarsa taraftarla barışırlar. Gelecek sene bir Galatasaray taraftarı olarak almam gereken yeri alacağım. İlk defa da gitmedim. Bir tek deplasmanlara gitmiyorum. 3. kez yine maça gittim. Benim Galatasaraylı oluşum devam ediyor. Maçlara gideceğim.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.