Basketbol Süper Ligi'nin yeni isim sponsoru belli oldu..

Basketbol Süper Ligi'nin yeni isim sponsoru bugün gerçekleştirilen lansmanla birlikte resmen belli oldu. Avrupa'nın en iyi ligi olarak kabul edilen Türkiye Basketbol Ligi yeni sezondan itibaren Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ismi altında oynanacak. 

Hilton Bomonti Hotel'de düzenlenen toplantıda TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Üs Yöneticisi Ömer Onan ile Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, sponsorluk anlaşmasıyla ilgili bilgi verdi. Toplantıda konuşan Hidayet Türkoğlu, basketbolda çok başarılı bir yıl geçirdiklerini dile getirerek, "Harika bir basketbol yılı yaşıyoruz. Kadın Milli Takımı'mızın Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmesi ve liglerimizde son anlara kadar yaşanan çekişme basketbolseverleri heyecanlandırmakla kalmadı, kulüplerimizin uluslararası organizasyonlarda kazandığı başarılar yıl boyunca göğsümüzü kabartmaya vesile oldu. Profesyonel sporcu ve kulüplerimizin yanı sıra halkımızın çoğunluğunun katılımıyla Türkiye'yi bir basketbol ülkesi yapma çalışmalarımızı emin ve güçlü adımlarla ilerletiyoruz.

2016-2017 sezonunda Basketbol Süper Ligi'ne ismini veren Spor Toto Teşkilatı'na teşekkür ediyorum. Spor Toto Teşkilatı ile basketbolun güçlenmesi yolunda iş birliğimiz devam edecek. Türk basketbolu geldiği noktada devlet desteğinin yanı sıra ciddi oranda özel sektör ile iş birliği yapıyor. Liglerimiz, dünyanın sayılı, Avrupa'nın ise en iyi ligleri arasında. Basketbol izleyicilerinin sayısı her geçen gün artıyor. Milli takımlarımız ve liglerimize destek veren çok kıymetli markalarla bir aile olmayı başarmış bulunuyoruz. Bu mutlu günümüzde sizlere, Tahincioğlu'nun Basketbol Süper Ligi'nin isim sponsoru olduğunu duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tahincioğlu Holding'in paydaşlarıyla basketbolseverleri bir araya getirme isteği, federasyon olarak koyduğumuz daha çok sporsevere ulaşma hedefiyle örtüşüyor. Kendilerine teşekkür ediyor ve basketbol ailesine 'hoş geldin' diyorum. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin Türk basketboluna başarılı sonuçlar getirmesini diliyorum." sözlerine yer verdi.

Hidayet Türkoğlu, anlaşmanın maliyetiyle ilgili bir soruyu, "Göreve geldiğimizden beri markamızın değerini daha yukarıya çekmek için elimizden geleni yapıyoruz. Tahincioğlu ile güzel bir iş birliği yaptık. Rakamı açıklamayı şu anda doğru bulmuyoruz. Bunu ilerleyen dönemde kulüplerimizle paylaşacağız ve onlar aradaki farkı görmüş olacak." şeklinde yanıtladı.

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu da yaptıkları sponsorluk anlaşmasının 2+1 yıllık olduğunu açıkladı. Büyük bir gelişim içinde olan Türkiye'nin ihtiyaçlarının da giderek arttığını dile getiren Tahincioğlu, "İşte bu noktada özel sektöre çok önemli görevler düştüğüne inanıyorum. Toplumsal projelerin içinde tabii ki sporun ayrı bir yeri var. Sporun, birleştirici, fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyici çok ayrı bir yeri olduğuna mutabıkız. 

Ülkemizin de uzun vadeli hedefleri çerçevesinde, sporun her dalında başarılarını arttırması ve ismini daha sık duyurması gerektiğine inanıyorum. Türk basketbolunun da dünyada kendi branşında zirveye ulaştıktan sonra büyük bir fedakarlıkla ülkesine dönen Hidayet Başkan ile büyük bir şans yakaladığını düşünüyorum. Son yıllarda basketbolda ülke olarak elde ettiğimiz çok büyük başarılar vardı. Bu sene de gururla Avrupa'nın zirvesine oturmayı başardık. Eğitim, kültür ve sanatta yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimizi ve desteklerimizi, Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptığımız iş birliğiyle spora da taşıyoruz. Basketbol Süper Ligi'nin isim sponsoru oluyoruz. Bu anlaşmanın basketbol camiası ve şirketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Tüm kulüplerimize başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.