Can Topsakal: Bize iyi bir koçtan çok iyi bir antrenör gerekiyor..

Galatasaray’da basketboldan sorumlu yönetici Can Topsakal, S Sport'a açıklamalarda bulundu. Ergin Ataman'ın ayrılmasının ardından yapılan eleştirilere yanıt veren Can Topsakal, Galatasaray gelecek sezon hedefinin her kupada final oynamak olduğunu da belirtti. Can Topsakal'ın açıklamaları şu şekilde..

BU SENE MUHAKKAK KAR ETMEMİZ GEREKİYOR
Basketbol şubesine beş yılda 55 milyon dolar harcandı. Gerçekten çok büyük iki başarı var ve çok güzel şeyler bunlar. Ergin Ataman da iyi bir koç. Bunların hepsi benim de söylediğim şeyler ama şu anda kulübün olduğu bir durum var, biz bütçeleri artık harcayamayız. Bu sene kulübün zarar etmemesi gerekiyor biliyorsunuz. Uygulamalardan dolayı bu sene muhakkak kar etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla biz bütün bütçelerimizi sıkıyoruz.

ERGİN ATAMAN İLE BENİM HİÇBİR SORUNUM YOK
Ergin Ataman ile benim hiçbir sorunum yok. Bunu daha önce kendisine de söyledim. Ergin Ataman ile geçen sene de anlaşmayı ben yaptım. Ergin Ataman iyi bir koç ancak büyük bütçelerle, iyi oyuncularla oynamak isteyen bir koç. Genç oyuncuları oynatan bir koç değil. Dikkat ederseniz her zaman 6-7 tane iyi oyuncuyla oynar ve gençleri hiçbir zaman oynatmaz. Biz de daha gençlere dayalı, hırslı ve savaşan bir takım yaratmak istiyoruz. Bütçemiz dört milyon dolar bu yıl. Daha üstüne geçmeyeceğiz. Ergin Ataman’ın dört milyon dolar bütçeyle çalışabileceğine inanmıyorum. Ergin Ataman’a sorarsak tabii ki yaparım diyecek.

ERGİN ATAMAN BANA GEREKİRSE PARA ALMAM DEDİ
Ergin Ataman bana gerekirse para almam dedi. Bu çok yuvarlak bir laf. Ergin Ataman ile şöyle bir tecrübem var benim. İki sene evvel biz Ergin Ataman ile iki çarpı 500 bin dolardan anlaşma yaptık. Kapalı kontrat yaptık. Geçen sene Eurocup’ı aldıktan sonra kapalı kontratı olmasına rağmen bir milyon euro istedi. Kontratını değiştirmemesi istedi. Ben olmayacağını söyledim ama sonunda zorlayarak bu kontratı 800 bin euroya çıkardı kontratını. Ben bir iş adamıyım. Bir iş yapıyorsunuz, kontrat yapıyorsanız, onun arkasında durursunuz. Ergin Ataman'ı ben büroma çağırdım. Ergin Amatan ile ben on görüşmemizden dokuzunu büromda yapmışızdır. Belki bir kere kulüpte görüşmüşüzdür. Çoğu anlaşmayı büromda yapmışızdır. Dolayısıyla bunda bir sorun yok. Ben hiçbir sorun olacağını düşünmüyordum ama Ergin Ataman bunu sorun olarak algıladı. Bu onun sorunu.

GALATASARAY'IN HEDEFİ HER KUPADA FİNAL OYNAMAKTIR
Tabii ki biz Erman Kunter ile daha önce görüştük. Bir karara vardık. Karar vardıktan sonra Ergin Ataman’a söyledik. İmzalamadık ama Erman Kunter ile sözlü olarak konuştuk. Galatasaray’ın hedefi her kupada final oynamaktır. Bu seneki Banvit’i örnek gösterebilirim. Biz bu şekilde bir takım kurmak istiyoruz. Bunu Erman Kunter ile yapabileceğimizi düşünüyoruz. Erman Kunter’in en büyük avantajı hep düşük bütçelerle çalışmış olması ve genç oyuncuları motive edebiliyor olması. Dolayısıyla Erman Kunter’e inanıyoruz. Ergin Ataman ile hiçbir sorunum yok. İyi bir koç olduğunu her zaman söylüyorum ama bize şu anda iyi bir koçtan çok iyi bir antrenör gerekiyor. Genç oyuncuları oynatabilecek, altyapıdan oyuncu yetiştirebilecek bir antrenöre ihtiyacımız var. Bu yüzden Erman Kunter ile anlaştık.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.