Cenk Ergün'ün ilk operasyonu tamamlandı!

Galatasaray yönetimi transferde ilk etabı başarıyla tamamlarken, ikinci operasyon için elini güçlendirdi. Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi ön elemesine kadar Gomis, Belhanda ve Maicon’u takıma kazandırmayı hedefliyordu ve zorlu süreç 3’te 3 ile bitirildi. Bruma ve Podolski’nin satışından elde ettiği gelirle bu transferleri gerçekleştiren Cim-Bom ikinci etapta daha rahat olacak ve şartlara göre hareket edecek.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray yönetimi transferde operasyonun ilk ayağını ciddi bir başarıyla tamamladı ve frene bastı. Belhanda, Gomis ve Maicon ile anlaşarak acil ihtiyaçlarına çözüm bulan sarı-kırmızılılarda ilk hedef; UEFA Avrupa Ligi ön elemesine kadar öncelikli transferlerin mümkün olduğunca erken gerçekleştirilmesiydi. Cim-Bom’da sportif direktör Cenk Ergün’ün günlerce yurt dışında yaptığı temasların ardından 3 önemli transfer Haziran’da kadroya katıldı.

HEDEFLERE ULAŞILDI
Teknik direktör Igor Tudor, İsveç ekibi Östersunds ile yapılacak maçta bu isimleri kullanabilecek. Sarı-kırmızılılarda transfer edilen üç önemli ismin ardından yapılacak diğer transferler konusunda şartlara göre hareket edilmesi kararı çıktı.

Cim-Bom transfer taarruzunun ilk ayağında biraz da mecburiyetten pazarlıkta masada güçlü olan taraf değildi. Taraftar ve kamuoyu baskısı ile beraber takımın acil ihtiyaçları gözönünde bulundurularak Bruma ve Podolski’nin satışından gelen para ile Gomis, Belhanda ve Maicon transferi yapıldı. Galatasaray omurgayı oluşturmak adına yaptığı bu transferlerin ardından rahatladı ve üzerindeki baskı stresi azalttı. Bundan sonraki süreçte sarı-kırmızılı yetkililer zaman probleminin ortadan kalktığına inanıyor.

SÜRPRİZLER YAŞANABİLİR
Pazarlıklarda Galatasaray artık daha güçlü olacak ve yeni şartlara göre alternatifler gündeme gelebilecek. İlk planda orta alana iki futbolcu düşünen sarı-kırmızılılar Imbula, Vainqueur, Pasalic, Kucka ile ilgileniyor. Cim-Bom bu futbolcularla ilgili bir taraftan kulüpler diğer taraftan da menajerlerle temas halinde. Ancak kısa süre içinde Aslan’ın gündemine sürpriz isimler de gelebilir. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.