Dursun Özbek: Galatasaray daha değerli hale geliyor

Galatasaray Riva arsası için yaptığı ihale sonuçlandı. İhaleyi 3.1 milyar TL ile Fema İnşaat kazandı. Yapılan ihale sonrasında Başkan Dursun Özbek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Galatasaray'ın önümüzdeki günlerde çok rahat bir finansal yapıya kavuşacağını belirten Özbek, çok başarılı bir iş yapıldığını da belirtti. Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde..

GALATASARAY ADINA ÇOK SEVİNÇLİYİM
Emlak Konut Sayın Genel Müdürü'me, çalışanlara, ihalenin hazırlanması, tanıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Zaten çok yüksek olan marka değerlerini Galatasaray marka değeriyle birleştiğinde bu rakamın çıkması gayet normal. Bu projeleri hayata geçirmemizin sebebi Galatasaray'ın mali bağımsızlığını yakalaması yönündeydi. Şu anda Galatasaray'ın finansman kurumlarına olan borcu 175 milyon dolar civarında. Gelecek hasılatı dikkate aldığımızda; elde edilecek hasılat bugün ifade edilen rakamın çok üstüne çıkıyor. Galatasaray mevcut finansman ve banka borçları itibariyle baktığımızda; önümüzdeki günlerde çok rahat bir finansal yapıya kavuşacak. Benim hedefim de buydu. Galatasaray adına çok sevinçliyim. Çok başarılı bir iş yaptığımızı ve iyi bir ortakla bu işe girdiğinizde sonucun da iyi olacağı noktası çok önemliydi.

Bu projenin oluşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük katkısı vardı. Kendisine Galatasaray ile ilgili görüşmemde, bu konuda destek istedim, tekrar teşekkür ediyorum bu desteği verdiler. Galatasaray'ın bu finansal yükünün azalması sportif başarıya büyük etki edecektir. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.

BU İHALEYİ DE GALATASARAY LEHİNE DEĞERLENDİRECEĞİZ
Galatasaray'ın elinde bir değer var. Bunun nasıl değerlendirileceği konusu, yapılacak hesaplarla ortaya çıkacaktır. Bugün son derece sevinçliyim. Şimdi hesap yapma durumuna geldik, oturup yapacağız; bu ihaleyi de Galatasaray lehine değerlendireceğiz.


FLORYA'DAN TAŞINMAMIZ BİR GEREKLİLİKTİR

Galatasaray şu anda Florya'da yaklaşık 80 dönüm arsa üzerinde yerleşik. 2 nizami sahası var. Birinde altyapı maç yapıyor, diğerinde de A takım idman yapıyor. Avrupa'daki eşdeğerlerimizin tesislerinde 6-7-8-12-15 saha var. Her gün aynı sahada idman yaptığınızda saha etkileniyor ve sakatlıklara sebebiyet veriyor. Burada yetişen oyuncunun da bu durumdan etkilenmesi söz konusu. Sadece benim yönetimim değil. Benden önceki yönetimler de Galatasaray'ı yeni bir mekana taşınma projesi yapmışlar. Bu bir ihtiyaç. Galatasaray'ın layık olduğu tesise taşınması söz konusu. Bunun için de en doğru tercih Emlak Konut'tu. Florya'dan taşınmamamız bir gerekliliktir. Oradaki arsanın da değerlendirilmesi çok önemli.

GİDEREK GALATASARAY DAHA DEĞERLİ HALE GELİYOR
Galatasaray için önemli bir gündü. Çok başarılı bir ihale süreci geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapmak istediğimiz projeler hedefe ulaşıyor. Galatasaray'ın mali bağımsızlığını sağlamak açısından bu proje çok büyük destek verecek. Yatırımcılar da Galatasaray'ın bu manada gelişmelerini görünce mutlu oluyor. Giderek Galatasaray daha değerli hale geliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.