Emrah Bayraktar: A takımda oynayacak isimler belirlendi..

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray altyapısının başına getirilen Emrah Bayraktar, mesleğe başladığı camiaya geri dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Doğan Haber Ajansı'na verdiği röportajda Galatasaray'da kalfa olarak başlayıp - usta olarak geri döndüğünü belirten Bayraktar, gelecek sezon A takımla kampa gidecek genç oyuncuları belirlediklerini ve Igor Tudor ile görüşeceklerini belirtti. Emrah Bayraktar'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Uzun bir aradan sonra Galatasaray'a geri dönen Emrah Bayraktar, "2003 yılında A Takımda Fatih Terim görevdeydi. Yıllar içerisinde paf takımlarında yardımcı antrenörlük yaptım. Daha sonra da Eric Gerets döneminde rakip takım analiz ekibindeydim. Daha sonra profesyonel takımlarda yardımcı antrenörlük, UEFA antrenör eğitmenliği, Türkiye Futbol Federasyonu'nda iki dönem oyuncu gelişiminden sorumlu direktörlük yaptım. En son Beşiktaş altyapısında çalıştım. Galatasaray'a kalfa olarak başlamıştım, usta olarak döndüm. Buraya tekrar gelmek heyecan verici" dedi.

ANTRENÖRLERİ DE EĞİTMEMİZ GEREKİYOR
Oyuncuların yanında antrenörleri de eğiteceklerini vurgulayan Emrah Bayraktar, "Bizim öncelikle hedefimiz oyuncuları eğitmek ama oyuncuları yetiştiren antrenörleri de eğitmemiz gerekiyor. Onları da bir noktaya getirmek gerekiyor. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Özellikle sezon başladığında oyuncular okuldayken, bizde kendimizi geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Sürekli öğrenen antrenörler üretmemiz gerekiyor. Belki de burada antrenörlerde yetişecektir" ifadelerini kullandı.

A TAKIMLA KAMPA GİDECEK İSİMLERİ BELİRLEDİK
Kampa götürülecek altyapıdan oyuncuların sorulması üzerine Bayraktar, "Antrenörlerle aramızda toplantı yaptık. A Takım ile kampta yer alabilecek oyuncuları belirledik. Cenk Ergün ile tekrar oturup, hocamızla da istişare edeceğiz. Onlarında düşündüğü farklı oyuncular olabilir" şeklinde konuştu. 

A Takımla antrenmana çıkacak birçok oyuncu verebileceklerini ifade eden Bayraktar, "Belli kalitede olan oyuncularımız var. Orada oynayabilecek. En az 4, 5 tane oynayacak oyuncu var. Bu kalite olan oyuncular var. Potansiyelli oyuncularımız var, gelecek süreçte bunları değerlendireceğiz" dedi.  

YER EDİNECEK OYUNCULAR ÜRETMEK İSTİYORUZ
Galatasaray'da hedeflerini açıklayan Emrah Bayraktar, "En temel hedef profesyonel takımımıza oyuncu kazandırabilmek. İkinci hedefimizde Türk futbolunda yer edinecek oyuncular üretmek istiyoruz. Geçen yıllarda A Takımda forma giymiş birçok isim var. Tekrar bunu canlandırmak istiyoruz" diye konuştu. 

A TAKIMDA OYNATABİLMEK İÇİN PROJELER ÜRETECEĞİZ
Altyapı denilince tesislerinden yetersizliği, eğitim ve antrenör eğitimsizliğinin konuşulduğunu söyleyen Emrah Bayraktar, konu hakkında "Bu çok genel bir kavram. İyi bir akademinin iyi bir antrenörleri olmalı. İyi tesislere ve iyi organizasyona sahip olması gerekir. Bu anlamda aslında bence hayati nokta Türkiye'de başaramadığımız oyuncuların profesyonele geçiş noktasındaki yaptığımız yada yapamadığımız işler. Oyuncuları A Takımda oynatabilmek için farklı projeler üretmeye çalışıyoruz. Gelişmesi için kiralık veriyoruz. Kiralarken hangi lige, kulübe, hangi antrenöre verildiği çok önemli. Siz oyuncunun takibini yapıyor musunuz? Enes Ünal örneği mesela. Manchester City, 3 Milyon Euro'ya aldı. İki sezon sonra 14 milyon bedelle sattı. Oyuncuya uygun bir lige kiraladı. Talibi görünce de sattı. Kulüpte forma giymede sattı. Biz biraz da bunu düşünüyoruz. Türkiye'de A Takım ile altyapıda makas çok açık. Hedefi büyük olan kulüplerde alt yapıdan A Takımda direk oynayabilecek oyuncunun frekansı yüksek değil. Her yıl böyle oyuncu hazırlayacağız. Bazı oyuncular direkt A Takım oynayacaktır. Bu nokta  A Takımı antrenörlerin oyuncunun eksikleri ile ilgilenmesi lazım. Diğer oyuncular ile ilgili plan ise oraya çıkması için çalışmalar yapıp, takibini yapacağız." sözlerine yer verdi.

GALATASARAY TÜRKİYE'NİN AVRUPA'YA AÇILAN KAPISI
Galatasaray altyapısının neden seçilmesi gerektiğinin sorulmasına Emrah Bayraktar, "Galatasaray Türkiye'de köklü kuılüplerden biri.  Galatasaray için Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı diyebiliriz. Bu anlamda marka değeri en yüksek olan takım. Avrupa'da oynayan birçok oyuncu var. Burada eğitim almış, yetişmiş bir çok önemli kaliteli oyuncu var" diye cevapladırdı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.