Erman Kunter: Önceliğimiz Sinan Güler...

Galatasaray koçu Erman Kunter, önceliklerinin Sinan Güler'i tutmak ve yabancı 1 ile 5 numaralar transfer etmek olduğunu söyledi. Oyuncu fiyatlarının bu dönemde çok yüksek olduğunu belirten Kunter, "İspanyol kulüplerinin de piyasaya yüksek rakamlarla girmesi fiyatları etkiledi. Draftlardan sonra Yaz Ligi kadroları belli olduğunda rakamlarda düşme olur." dedi.

Kunter, yerli oyuncu fiyatlarının da arz-talep dengesi nedeniyle yüksek olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: "Önceliğimiz Sinan Güler'i tutmak olacak. Geçen sezondan Göksenin Köksal, Ege Arar ve Emir Preldzic'in sözleşmeleri devam ediyor. Yabancı transferinde önce yabancı 1 ve 5 numaralar alacak, onların özelliklerine göre diğer pozisyonları dolduracağız. Bütün takımlar kadro oluşturmaya 1 ve 5 numaralardan başladıkları için bu oyunculara talep çok. Büyük olasılıkla Orlanda Yaz Ligi'ni izleyeceğim. Kadroya genç yabancı da alabiliriz ama önce ana kadroyu emin olduğumuz oyuncularla oluşturmamız gerekiyor."

(Basketfaul)

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.