Fernando Muslera: Galatasaray'da kalmak istiyorum..

Galatasaray'da 1 senelik sözleşmesi kalan Muslera, Galatasaray'dan geleceğinden, Tudor'a kadar birçok konuda Fanatik gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Burası benim evim diyen Muslera, kendisine herhangi bir teklifin gelmediğini de söyledi. Fernando Muslera'nın açıklamaları şu şekilde..

MANTALİTEMİZ İYİ OLMAYINCA, İSTEMEDİĞİMİZ BİR SEZON YAŞADIK
İstediğimiz gibi bir sezon geçirmedik. Ne olursa olsun Galatasaray gibi bir takımın her zaman Avrupa’da olması gerekir. Avrupa’da yer alamadık. Bundan önce de kötü sezonlarımız oldu ama o sezonlarda bile en azından bir kupa kazanabiliyorduk. Kupa kazandığımız zaman en azından bir şeyleri oturtabiliyorduk. Bu sezon ne Avrupa’da yer alabildik, ne de kupa kazanabildik. Bu sebeplerden dolayı kötü bir sezondu. Bir çok teknik adam değişikliği yaşandı. Takımı etkileyen faktörlerden biri de bu olabilir. Mantalitemiz iyi olmayınca, istemediğimiz bir sezon yaşadık.

Beşiktaş’ı tebrik etmek istiyorum. Gerçekten iyi oynadılar, hakettiler. Avrupa’da iyi işler yaptılar. Avrupa’da bir Türk takımının üst seviyelere gelmesi çok önemli. Bu biz oluruz, Beşiktaş olur, Fenerbahçe olur, Başakşehir olur önemi yok. Oyuncu konusunda ise kıyaslamalar oluyor. Bunu genelde medya ve taraftarlar yapıyor. Fabri iyi bir kaleci. Önemli bir sorumluluk aldı ve o sorumluluğu da en güzel şekilde yerine getirdiğini düşünüyorum. Fabri’yi sevmemin sebeplerinden biri de İspanyol ama babası Uruguaylı. O yüzden ben onu bir Uruguaylı olarak görüyorum. Bu anlamda Fabri’ye karşı sempatim var.

SÖZLEŞME UZATMAK İÇİN BİR GÖRÜŞMEMİZ OLMADI
Galatasaray ile şu an için sözleşme uzatma konusunda bir görüşmemiz olmadı. Ama bizim kulüple artık uzun yıllardan sonra öyle bir bağımız oluştu ki, oyuncu kulüp ilişkisinden ziyade bir dostluk bağı. O yüzden sözleşme konusunda herhangi bir stres yaşamıyoruz. Doğru zaman geldiğinde o teklif yapılacaktır.

TUDOR'UN GERÇEKTEN İYİ BİR HOCA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
Tudor'un gerçekten iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Evet genç bir hoca olabilir ama iyi bir teknik adam ve geleceğinin çok açık olduğunu düşünüyorum. Galatasaray çok büyük ve önemli bir kulüp. Kendisi için de çok büyük bir fırsat. Çok kişilikli çok karakterli bir insan. Bu tip takımlarda sizi yöneten insan önemli, bu yüzden kişilikli ve karakterli olması kritik nokta. Bu sene kısa bir zaman çalıştık ama seneye gelenlerle gidenlerle başka bir takım kurulacak. O takımla beraber de Tudor’un iyi işler yapacağını düşünüyorum.

GALATASARAY'DA KALMAK İSTİYORUM
Bana yansıyan bir teklif olmadı. Ama bilmiyorum belki başkanımıza geliyordur bana söylemiyordur bilmiyorum (Gülüyor). Şu zamana kadar bana yansıyan bir şey yok. Tabii işin şakası bir yana, mutlaka bir teklif gelse oturulur konuşulur. Önemli olan Galatasaray’ın çıkarlarına uygun bir şey olması. Ama Galatasaray’ın çıkarlarına uygun olmayan ve benim de mutlu olmayacağım bir teklif geldiği sürece buradan ayrılmam. Her fırsatta Galatasaray’da mutlu olduğumu ve kendimi evimde gibi hissettiğimi söyledim. Galatasaray’da kalmak istiyorum. Bir sene daha kontratım var. O yüzden gitmek gibi bir düşünce yok kafamda.


ÇOK GOL YEMEKTEN ÖTE ÇOK GOL DE ATAMADIK

Bu sene komplike ve karışık bir sezon geçti. Bu da otomatik olarak takımın her yönüne yansıyor. Takım başarısız olunca genelde odaklanılan nokta, yenilen goller oluyor. Mesela 60 gol yiyip şampiyon olsanız belki yenilen goller göze batmayacak. Ama başarı gelmeyince odaklanılan nokta yediğiniz goller... Diğer taraftan çok fazla gol de atamadık aslında. Yani çok gol yemekten öte çok gol de atamadık.

Bir gol yeseniz de iki gol atmanız gerekiyor. O yüzden bu olaya iki taraflı bakmak lazım. Bakıldığı zaman defans blogumuz çok iyi isimlerden kurulu. Semih genç olmasına karşın çok tecrübeli. Ahmet de öyle. Serdar Aziz iyi oynamaya başladığında şansız bir sakatlık yaşadı. Ama demin de dediğim gibi başarı gelmeyince odaklanılan yenilen goller oluyor.

GALATASARAY TARAFTARINI TAKDİR EDİYORUM 
Her fırsatta söylediğim gibi Galatasaray taraftarını takdir ediyorum ve çok teşekkür ediyorum. Öncelikle bana gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Uzak yerlerden geliyorsunuz, uzak bir ülkeden geliyorsunuz, zor bir dil, bambaşka bir kültür ama burada size yaklaşım şekilleri, gösterdikleri sevgiyle bu zorlukları hiç hissettirmiyorlar. Diğer taraftan eğer biz ünlüysek yani tanınıyorsak onların sayesinde. Her sene kupalar kazanıp onları mutlu etmek için elimden gelenin yüzde yüzünü vermeye çalışıyorum. Onlar da bunu görüyorlar. O yüzden beni bir Türk gibi görüyorlar. Bu da aradaki sevgiyi daha da güçlendiriyor. Bu sene belki onları üzdük ama onlar bizim için çok çok önemli. Sahadaki 12. adamlar. Desteklerine çok ihtiyacımız var. Umarım seneye onları tekrardan mutlu ederiz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.